Sen świętego Antoniego

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Święty Antoni, religia,
Melania

Lalki, misie, pajacyki, a czasem nawet… ukochany tatuś mogą się gdzieś zagubić i trudno powiedzieć, dlaczego nie chcą się odnaleźć. Gdy zwykłe poszukiwania nic nie dają, trzeba zwrócić się o pomoc do specjalisty, a kto jest specjalistą od zgubionych rzeczy? Oczywiście święty Antoni! On znajdzie wszystko, trzeba po prostu poprosić. Tylko co zrobić, gdy zgubi się święty Antoni? Niemożliwe? A jednak!
Zabawna wierszowana opowieść o zniknięciu świętego Antoniego i o tym, kto i dlaczego go szukał. Na kolorowych ilustracjach ukryto wszystkie zaginione przedmioty, tak, by zachęcić dzieci do poszukiwań!

Święty Antoni chodził w brązowym franciszkańskim habicie i potrafił bardzo pięknie mówić o Panu Jezusie. W niebie okazał się znakomitym opiekunem dzieci, dlatego Pan Jezus wysłuchuje za jego pośrednictwem ich próśb. Zwłaszcza tych, które dotyczą zagubionych przedmiotów i zaginionych osób.

źródło opisu: http://wydawnictwo.pl/pl/p/Sen-swietego-Antoniego-/4280

źródło okładki: http://wydawnictwo.pl/pl/p/Sen-swietego-Antoniego-/4280

Scarlett | 2016-04-11
Przeczytana: 01 lutego 2016

emik84 | 2015-10-06

Myślę, że każdy z was choć raz słyszał o świętym Antonim, który jest patronem osób i rzeczy zaginionych. Tym razem opowiem o ciekawej książce dla dzieci właśnie ze świętym Antonim w roli głównej pt. "Sen świętego Antoniego". Myślę bowiem, że najmłodszym warto przybliżać sylwetki świętych a najlepiej robić to w sposób adekwatny do ich wieku.

Co znajdziemy na kartach tej uroczo prezentującej się lektury? Piękny, niezbyt długi wierszyk opowiadający o tym jak zaginął sam święty Antonii. Zmęczony, obsypywany dniami i nocami ciągłymi prośbami o pomoc w odnalezieniu zagubionych rzeczy - zasypia. Właśnie wówczas śni mu się, że sam się zgubił, i że wszyscy go szukają ale niestety znaleźć nie mogą...

Historyjka o świętym Antonim jest zabawna, ciepła i przystępna dla dzieci. Napisana dużą czcionką z niewielką ilością tekstu na każdej ze stron. Zawiera proste sympatyczne ilustracje, na widok których uśmiech sam pojawia się na twarzy. Myślę więc, że bez wahania mogę ją polecić wszystkim...

Melania | 2015-09-16
Przeczytana: 14 września 2015

Zginęło Wam coś kiedyś? np: klucze, okulary, dokumenty, zegarek, książka, miś, klocek, samochód - i co? Nigdzie nie można ich znaleźć - do kogo wtedy można się zwrócić o pomoc w poszukiwaniach? Tak - do św. Antoniego, on na pewno pomoże :)

Święty Antoni - patron rzeczy zagubionych i zaginionych ludzi, także: dzieci, górników, ubogich, położnic, podróżnych, małżeństw i narzeczonych, a także wielu miast oraz franciszkanów i antoninek.

Święty Antoni całe dnie i noce jest zapracowany, dzieci gubią zabawki i różne inne rzeczy, płaczą, szukają i proszą go o pomoc w ich odnalezieniu. A on biedny zmęczony, zalatany już nie nadąża za tymi telefonami. Pewnej nocy św. Antoni przysnął i śniło mu się że sam się ... zagubił, w niebie oglądając jego cuda. I co teraz?
Szukają wszyscy święci w niebie Antoniego, bo dzieci proszą ich by go odnaleźli, bo bez niego ani rusz, on niezbędny jest by rzeczy i ludzi odnaleźć. Gdzie jest święty Antoni? Czy się odnajdzie? Kto pomoże?

Rewelacyjna książeczka...