Księżna Diana i agonia Europy

Wydawnictwo: Agencja SGK
8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
Reakcjonista

Nie jest to powtórzenie brudnych plotek o Lady Di. Nie jest to historia jej intymnych problemów i rzekomych romansów. Jest to książka, której celem jest ukazanie pewnej ukrytej prawdy o niej jako o zwykłej kobiecie, której niezwykłe losy spowodowały, że stała się królową wielu ludzkich serc. Jest to też opowieść o Europie, której była integralną częścią, o Europie, która waląc się w gruzy pogrzebała w nich Księżnę Dianę. „Mam nadzieję, że w głębi Waszych serc zechcecie mnie zrozumieć" powiedziała Lady Di w swej mowie pożegnalnej skierowanej do brytyjskiego społeczeństwa. Ta książka ma spowodować, abyśmy zrozumieli jej życie, ją samą i jej tragedię, i żebyśmy umieli z tego wyciągnąć wnioski dla nas samych.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl/

nika1405 | 2019-02-14
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 08 lutego 2019

Diana Spencer, Księżna Walii, jej życie, śmierć ciągle budzą kontrowersję.
Książka stara się znaleźć odpowiedzi dlaczego jej śmierć spowodowała agonię Europy?
Miałam 10 lat kiedy zginęła, pamiętam ogromne poruszenie jakie wywołała jej śmierć.
księżniczka z bajki ale w życiu bez happy endu.
Może powstać i milion książek o niej a i tak nigdy nie dowiemy się jaka była naprawdę.
"tylko wybrańcy bogów umierają młodo", przynajmniej w ludzkiej świadomości nigdy się nie zestarzeje a jej legenda i mit trwają nadal.

Reakcjonista | 2015-09-15
Na półkach: Przeczytane, Konserwatyzm
Przeczytana: 15 września 2015

Ta książka nie jest tylko o Księżnej Dianie. Ta książka ukazuje także czego symbolem było życie Lady Di, choć autor nie przesadza w odbieganiu od jej osoby. Stanisław Krajski w tej pozycji świetnie przybliża sylwetkę głównej bohaterki, kapitalnie obnaża brudy tego świata, które dotknęły jej osoby i odkrywa czytelnikom prawdę o Starej i Nowej Europie.

Marta1405 | 2019-05-18
Ewa | 2019-03-17