Gorzka sake

Wydawnictwo: W.A.B.
giovanna

Mroczna i wielowątkowa powieść, której akcja jest szybka i ostra jak cięcie samurajskiego miecza. W pogrążonej w kryzysie i wstrząsanej zamachami terrorystycznymi Japonii rozgrywa się bezlitosna i krwawa wojna o przejęcie władzy nad największymi klanami yakuzy. Na czele jednego z nich stoi twarda, niezwykle inteligentna i bezwzględna Suzu Campbell, prezes, a zarazem główna akcjonariuszka...

W pogrążonej w kryzysie i wstrząsanej zamachami terrorystycznymi Japonii rozgrywa się bezlitosna i krwawa wojna o przejęcie władzy nad największymi klanami yakuzy. Na czele jednego z nich stoi twarda, niezwykle inteligentna i bezwzględna Suzu Campbell, prezes, a zarazem główna akcjonariuszka korporacji MTM, giganta inżynierii genetycznej. Z pomocą PeeDoga, hakera szukającego zemsty na zabójcach swojego przyjaciela, pani Campbell planuje zniszczenie potężnego klanu Yamanochi. Jednocześnie pracuje nad tajemniczym projektem biotechnologicznym, którego sukces zależy od współpracy z krwawym dyktatorem Korei Północnej.

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/

cvallo2 | 2019-05-04
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: kwiecień 2019

W pewnym momencie myślałam że czytam dokument o KRN...
Książka niby nie jest zła ale w ogóle mnie nie wciągnęła. Jak są książki w których fabuła jest mało rozbudowana tak tutaj jest odwrotnie... Rozbudowane, a bardziej pasuje rozbabrane... Bo wątki są ale jakby rozwijane pomacoszemu.

Raz dokument o KRN, raz o kaligrafii a reszta po łebkach i chyba z tego powodu nie wciąga. Pomysł ciekawy ale wygląda to trochę jakby to miałbyć zalążek do serii...

Na pewno na plus iż fabuła osadzona w raczej niezbyt często wykorzystywanym kraju, można trochę zapoznać się ze sposobem życia w innej kulturze.

Lady_Ivonna | 2019-01-24

Książka bardzo mi się spodobała. Brawa dla autora za znajomość tamtych realiów. Szczerze zazdroszczę. Cała fabuła nie pozwala nam odetchnąć, trzyma w napięciu do ostatniej strony - do rewelacyjnego zakończenia. Polecam!

Roman Dłużniewski | 2018-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2018

Jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytałem.
Sięgnąłem po nią 'z pewną taką nieśmiałością', bo cóż ciekawego może o yakuzie napisać Polak ?
Z każdą przeczytaną stroną rosło jednakże moje zafascynowanie zarówno powieścią jak i autorem. Widać, że Pan Kołecki doskonale orientuje się w japońskich klimatach, zwyczajach, języku. Książka wciąga od samego początku. Wielotorowo prowadzona akcja doskonale się zazębia, pełnokrwiści (a właściwie zimnokrwiści) bohaterowie. Oprócz Noriko nie ma właściwie w powieści pozytywnych postaci, ale w niczym nie umniejsza to satysfakcji z lektury.
Powieść wciąga i zarazem przeraża. Nie wiem, na ile prawdziwe mogą być (są ?) opisane sytuacje, ale momentami włos jeży się na głowie.
To inna Japonia, niż ta znana z potocznych przekazów. To Japonia okrutna, chciwa, żądna władzy. To Japonia, która wzbudza grozę.

Polecam zdecydowanie!!

Marcin | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Mroczna część Japonii czyli Yakuza. Tutaj otrzymujemy splecione ze sobą wątki kilku osób które nie mają nic wspólnego z tą organizacją i kilku przedstawicielu Yakuzy także tych będących głowami rodzin. Szybka i dobrze przemyślana akcja ukazująca nam także, że w Japonii Yakuza to nie tylko mafia ale także dość poważni gracze polityczni którzy "pomagają" swoim polityką w drodze na szczyt.
Całkiem poprawna, nie dająca nam chwili wytchnienia właśnie dzięki swojej wielowątkowości (gdy akcja zamiera u jednej postaci, to u innych dopiero się rozkręca). Poznamy tutaj świat nielegalnych eksperymentów medycznych, prostytucji, handlu ludźmi a także hakerstwa. Czyta się lekko a końcówka jest naprawdę niezła.

AisogHIStory | 2018-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2018

Jak na debiut jest dobra. Wciągająca akcja pod koniec, bardzo ciekawe zakończenie i pomysłowo zostały splecione losy wszystkich bohaterów.
Wielowątkowa, więc każdy znajdzie choć jeden wątek który spodoba mu się najbardziej.
Moja ocena jest podyktowana tym, że autor poupychał dużo terminologii, która czasami nie była konieczna i wydawała się wpchnięta " na siłę " by przybliżyć czytelnikowi kulturę Japonii. Dla wielu laików może to brzmieć spoko, dla mnie po jakimś czasie się robiło uciążliwe, bo coś tam już o Japonii wiem.
Dodatkowo temat jest mistrzowski, bo ciemna strona Japonii to temat rzeka i świetnie się czyta o bohaterach wrzuconych w taki momentami brutalny świat. Temat porywa i jak ktoś jest zainteresowany Japonią od tej drugiej, mniej przyjemnej strony to polecam.

Ayakashix | 2017-04-14
Przeczytana: 18 lutego 2017

Zapraszam do obejrzenia recenzji :)

Martusia768 | 2016-08-12

Super książka! Bardzo polecam osobom interesującym się Japonią i lubiącym szybką akcje! Autor naprawdę wie jak napisać świetnego thrillera.

wtrzechslowach | 2016-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2016

W trzech słowach: wciągająca, wielowątkowa, spójna.

Pierwsza książka, którą przeczytałam w podobnych realiach, jak dla mnie warto przeczytać. Oceniam książkę, jako dobrą, tylko dlatego, że to nie moja estetyka.

mamachita | 2016-01-12

Na książkę trafiłem na czytamwszędzie, mogę polecić ludziom, którzy nie lubią się nudzić. Fajna pozycja, szybka, pełna zwrotów akcji i przeplatających się (mocnych) wątków.