Tłumaczenie: Anna Trojan
Wydawnictwo: Helion
Bulletproof Web design : improving flexibility and protecting against worst-case scenarios with XHTML and CSS
html, xhtml, css, webmasterstwo

Poznaj tajniki projektowania doskonałych stron internetowych - Wykorzystaj możliwości języka XHTML - Zastosuj standardy CSS - Zapewnij poprawne działanie strony w różnych przeglądarkach W coraz dynamiczniej rozwijającym się internecie można znaleźć setki tysięcy witryn WWW. Wiele z nich to prawdziwe perełki -- zarówno pod względem projektowym, jak i merytorycznym. Ile razy jednak, otwierając...

Poznaj tajniki projektowania doskonałych stron internetowych

- Wykorzystaj możliwości języka XHTML
- Zastosuj standardy CSS
- Zapewnij poprawne działanie strony w różnych przeglądarkach

W coraz dynamiczniej rozwijającym się internecie można znaleźć setki tysięcy witryn WWW. Wiele z nich to prawdziwe perełki -- zarówno pod względem projektowym, jak i merytorycznym. Ile razy jednak, otwierając ulubioną witrynę WWW w innej przeglądarce niż dotychczas, widzimy coś zupełnie odmiennego? Jak często projektując witrynę WWW, borykamy się z różnymi interpretacjami standardów w różnych przeglądarkach? Ile czasu trwa wzbogacanie strony o nowe elementy czy też modernizacja układu graficznego? Ilu projektantów stron WWW zastanawia się, jak poprawić elastyczność i uniwersalność swoich dzieł?

Dzięki wiadomościom zawartym w książce "Kuloodporne strony internetowe. Jak poprawić elastyczność z wykorzystaniem XHTML-a i CSS" dowiesz się, jak tworzyć niemal doskonałe witryny WWW. Doskonałe -- ponieważ wyglądają równie dobrze w każdej przeglądarce i przy każdej rozdzielczości ekranu. Poza tym są łatwe w nawigacji i proste w rozbudowie. Nauczysz się korzystać z najnowszych standardów -- XHTML i CSS, odpowiednio dobierać czcionki i ich rozmiary, pozycjonować elementy strony i budować uniwersalne mechanizmy nawigacyjne. Poznasz sposoby tworzenia kuloodpornych stron WWW.

- Dobór rozmiaru czcionek
- Skalowalne menu
- Rozmieszczanie składników strony
- Definiowanie stylów dla ramek
- Tworzenie uniwersalnych tabel
- Budowanie skalującego się układu strony

Jeśli wykorzystasz wiadomości z tej książki, tworzone przez Ciebie strony WWW będą naprawdę uniwersalne.

Krzysztof Safjanowski | 2013-08-03
Przeczytana: 2009 rok