My Years with Ludwig von Mises

Wydawnictwo: Ludwig von Mises Institute
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
My Years with Ludwig von Mises
angielski

Wspomnienia Margit von Mises, żony Ludwiga von Misesa, najwybitniejszego ekonomisty wszech czasów.

źródło okładki: http://ecx.images-amazon.com/images/I/31szp%2BBq2%...»

Całkiem spoko książka. Daje ona możliwość zajrzeć trochę głębiej w życie jednego z najwybitniejszych umysłów XX wieku (a nawet wszech czasów) z perspektywy jedynej osoby, przed którą Mises się jako tako otworzył. To dzieło to niepodważalne świadectwo wielkiej miłości, która rozkwitła między "Lu", a Margit; szczególnie zaś zrobiło na mnie wrażenie, że ta kobieta, mimo nie zajmowania się profesjonalnie ekonomią, widziała w Misesie absolutnego geniusza, czym podsycała w nim twórczy pierwiastek ludzki.
W książce znajduje się całkiem sporo zdjęć z prywatnych zasobów Misesów, oraz na końcu załączone są: laurka Misesa dla Hayeka i laurka Hayeka dla Misesa.