Poradnik Globtrotera czyli Blondynka w podróży

Okładka książki Poradnik Globtrotera czyli Blondynka w podróży Beata Pawlikowska
Okładka książki Poradnik Globtrotera czyli Blondynka w podróży
Beata Pawlikowska Wydawnictwo: National Geographic poradniki
poradniki
National Geographic
2010-01-01
2007-01-01

Jak dla mnie trochę za dużo banałów. Ale przeczytać można. Ładnie wydana i bogato ilustrowana.

Za dużo o chorobach, poza tym wiele zupełnie niepotrzebnych powtórzeń - przez co wzrosła bez sensu objętość książki, a do tego nieporęczny format i w efekcie powstała ciężka, niepraktyczna, kwadratowa cegła. Zawiodłem się strasznie na tym dziele.

Generalnie Beata Pawlikowska w swej literackiej twórczości za bardzo poszła na ilość, na czym zdecydowanie traci jakość.

W książce znalazłam dużo niezbędnych porad, jeśli ktoś się wybiera do Ameryki Południowej śmiało może sięgnąć po tę pozycję i sporo się dowiedzieć.

Jak na taką podróżniczkę liczyłem że ma coś więcej do powiedzenia ? Książka jest "lekko" naciągana ?Nie chodziło o jakość a o ilość ! Początek jest dosyć interesujący ,mówi kilka rzeczy pożytecznych i przydatnych .Następna część książki może chyba każdego zniechęcić do podróżowania ?Bo autorka pospisywała sobie czym możesz się zarazić ,co może cię ugryźć i od czego możesz umrzeć ! Po co to i komu ? Końcówka też jest nawet ciekawa ,kilka porad i przygód autorki .Zdjęcia są nie ciekawe ! Ogólnie szału nie ma ! ;)

2015

2015

Poradnik dotyczący sposobów na podróżowanie, ale raczej nie skierowany do osób chcących spędzić większość wycieczki w hotelach (czyli bardziej dla podróżników, niż typowych turystów). Sporo ciekawych porad, chociaż zdarzają się także mniej wartościowe. Rozdział o chorobach i innych paskudztwach tropikalnych może lekko nastraszyć. Całość bardzo ładnie wydana, ozdobiona zdjęciami, ale część z nich widziałam już w innych publikacjach pani Beaty.

Nuuuuda. Jak można napisać tak nudną książkę podróżniczą?? To było moje pierwsze ale i ostatnie podejście do książek Pani Beaty. Odrzuciłem dość drażniące mnie osobiście zachowanie Pani Pawlikowskiej. Bez skutecznie. Powinna się skupić na podróżowaniu, nie pisaniu. Widać że to nie jej działka. I cóż z tego że ładnie wydana. A szkoda.

Szału nie ma. Fajnie opisane choroby tropikalne i za to mega plus. Cała reszta bez szału. Chociaż dla kogoś kto nie podróżuje i wybiera się w pierwszą podróż życia może być cenna wskazówką.

Trochę się zawiodłam stylem pisania. Za to na plus rewelacyjne rysunki w tekście:D

Bardzo praktyczne porady.

Bardzo praktyczne porady.