Studia za Granicą 2000/2001 Poradnik

Wydawnictwo: Telbit
poradniki
SEKAi

Chcesz przeżyć ogrom przygód studiując za granicą, nauczyć się języków, poznać inne kraje, zdobyć wiedzę i doświadczenie, co umożliwi Ci spełnienie Twoich aspiracji zawodowych? Jeżeli tak, to czy rozważasz możliwość podjęcia nauki w innym kraju? Może wydaje ci się, że studia zagraniczne są poza Twoim zasięgiem? Ja miałem takie wrażenia. Kiedyś, będąc w szkole średniej postanowiłem, że będę...

Ja miałem takie wrażenia. Kiedyś, będąc w szkole średniej postanowiłem, że będę studiował biznes w USA. W ogólniaku byłem słabym uczniem, bo nie widziałem sensu nauki. Znajomi mówili mi, że kaktus mi wyrośnie, jeżeli choćby uda mi się wyjechać do Anglii na naukę języka. Takie studia są bardzo drogie, a ja nie miałem przecież pieniędzy. Ale za to byłem bardzo uparty. Krok po kroku, i dopiąłem swego celu. Nauczyłem się angielskiego w kraju Królowej, zostałem przyjęty na studia w USA dostając stypendium i pracę asystencką. Aby lepiej poznać świat, jeden semestr spędziłem studiując w Japonii. Potem były studia International MBA w Austrii i USA – w sumie sześć lat nauki poza Polską. To wszystko osiągnąłem sam, bez pomocy żadnych Polskich uczelni i instytucji.

Wielu ludzi pyta mnie, czego potrzeba, aby studiować za granicą. Odpowiedź, która wynika z moich doświadczeń oraz doświadczeń wielu innych studentów zagranicznych jest bardzo prosta – trzeba tylko bardzo chcieć. Trudno w to uwierzyć, zwłaszcza że powszechnie panująca opinia jest taka, że niezwykle ciężko uzyskać stypendium, praca w czasie studiów jest nieosiągalna, a osiedlenie się na stałe po uzyskaniu dyplomu to mrzonki.

Jeżeli pragniesz przeżyć fascynującą przygodę studiów w innych krajach, masz upór i chęć do pracy; przeczytaj tę książkę, a dowiesz się, jak urzeczywistnić swoje marzenia. To nie tylko zestawienie adresów instytucji, gdzie możesz wysłać list z zapytaniem o dalsze informacje, ale zbiór żywych i prawdziwych doświadczeń wielu studentów, którzy o własnych siłach pokonali ciężką drogę do uzyskania dyplomu w innym kraju.

Jedyne czego potrzebujesz, aby te marzenia się spełniły to determinacja, wysiłek... i ta książka.

- Studia licencjackie, magisterskie i doktoranckie.
- Możliwości przeniesienia się na studia zagraniczne z Polski.
- Programy wymiany studenckiej.
- Realne możliwości uzyskania stypendium.
- Praca w czasie studiów i po uzyskaniu dyplomu.

źródło opisu: Wydawnictwo TELBIT, 2000

źródło okładki: Własne