Przekaz Elfi Nitche

Wydawnictwo: Albus
Vzkaz po Elfi Nitche
literatura piękna
tsantsara

Opowiadanie, w którym autorka zastanawia się nad odchodzeniem ludzi - dziś mocno tabuizowany temat. Miejscem akcji opowiadania jest jej rodzinne miasto i wspomnienia gimnazjum w Bohuminie. "Przekaz Elfi Nitche" jest jednym z opowiadań w książce, która ukazały się w Czechach pod tytułem: Dům učitelů. Wydanie jej w 2009 roku Czechach wspierał polski konsulat w Pradze. Tytułowe opowiadanie...

"Przekaz Elfi Nitche" jest jednym z opowiadań w książce, która ukazały się w Czechach pod tytułem: Dům učitelů. Wydanie jej w 2009 roku Czechach wspierał polski konsulat w Pradze. Tytułowe opowiadanie autorka sama przełożyła na język polski, a w VI Ogólnopolskim Konkursie na Autorską Książkę Literacką (autorzy nie tylko piszą opowiadanie, ale też projektują ilustracje i cały jej układ graficzny) w Świdnicy w 2013 uzyskało ono nominację do głównej nagrody i w 2014 roku zostało wydane w Polsce.
Książka wydana została dwujęzycznie - po polsku i czesku w jednym tomie.

źródło opisu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alena_Mr%C3%A1zov%C3%A1

źródło okładki: www.albus.poznan.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!