Simeone. Mecz po meczu

Wydawnictwo: Rebis
Suerte

Diego Pablo Simeone, znany również jako Cholo, były znakomity piłkarz i obecny trener Atlético Madryt, jest bez wątpienia urodzonym zwycięzcą. W tej książce szczerze opowiada o swoim życiu i pracy zawodowej, o metodzie kierowania ludźmi i o zasadach, których przestrzega, kiedy w oparciu o wspólny wysiłek i wzajemne zaufanie dzieli się z piłkarzami swoją wiedzą. Dzięki jego doświadczeniom każdy może odkryć w sobie cechy pozwalające stawić czoło wszelkim zawodowym i życiowym wyzwaniom.

Diego Pablo Simeone urodził się w 1970 roku w Buenos Aires. Po udanej karierze piłkarskiej w lidze argentyńskiej, hiszpańskiej i włoskiej oraz rozegraniu stu sześciu meczów w reprezentacji Argentyny rozpoczął w 2006 roku karierę trenera. We wspaniały sposób zdołał poprawić grę drużyn, z którymi pracował, czego najlepszym przykładem jest Atlético Madryt.

Pod jego wodzą zespół ten został zwycięzcą Ligi Europy i zdobywcą Superpucharu UEFA w 2012 roku, wywalczył Puchar Króla w 2013 roku oraz mistrzostwo i Superpuchar Hiszpanii w 2014 roku, a także dotarł do finału Ligi Mistrzów w sezonie 2013/2014.

"Cholo kocha swoją pracę, a może nawet ma na jej punkcie obsesję. Jego osobowość pomaga mu w kierowaniu grupą i wskazywaniu jej właściwej drogi. Urodził się z umiejętnością radzenia sobie z presją. Na zawsze pozostanie uzależniony od zapachu murawy".
Kiko, były piłkarz Atlético Madryt

Po przeczytaniu tej książki, powstałej na podstawie wielu godzin rozmów i analizowania metody Diego Simeone, nie można oprzeć się wrażeniu, że gdyby nie zajmował się futbolem, byłby liderem w jakiejkolwiek innej dziedzinie życia zawodowego.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

kroolu | 2017-12-15
Przeczytana: listopad 2017

Z wyglądu jest to książka dość niepozorna - o niemal kieszonkowym formacie i niezbyt gruba (niewiele ponad 180 stron). Łatwo ją też przeoczyć z tego prozaicznego powodu, że jej autor - Diego Simeone - nie jest, mimo wszystko, tak często brany na celownik opinii publicznej jak wielu jego innych kolegów po fachu. W żadnym wypadku nie wolno jednak tej pozycji lekceważyć, bo jej treść po prostu wciąga od pierwszej strony. Treść, dodajmy, na tyle uniwersalna, że zainteresuje nie tylko ludzi ze środowiska piłkarskiego. Nie przez przypadek ludzie, którzy dobrze znają Diego Simeone, podkreślają, że gdyby nie zajmował się on futbolem, byłby liderem również w każdej innej dziedzinie życia. Bo jego metody można zastosować w dowolnej działalności.
"Simeone. Mecz po meczu" to przede wszystkim książka o byciu przywódcą. O zarządzaniu ludźmi pochodzącymi z różnych warstw społecznych, z różnych kultur i o różnych charakterach. To także książka o radzeniu sobie z presją, stawianiu sobie realnych...

Właściwie to jestem zawiedziona. Niby gdzieś tam czytałam, że to bardziej wygląda jak poradnik, czy też bardziej analiza sposobu myślenia Simeone, ale nie spodziewałam się, że to będzie pozycja aż tak mało konkretna. Przeczytałam ją w jeden dzień, ale nie dlatego, że aż tak mnie wciągnęła, po prostu nie bardzo było co czytać. Najgorsze jest jednak to, że w kolejnych rozdziałach właściwie powtarzało się to, co zostało już napisane wcześniej. Do tego tekst był poprzetykany wtrąceniami z co ważniejszymi cytatami Simeone, ale te same słowa znajdowały się w samym tekście. Po prostu dodatkowo je jeszcze postanowiono wyróżnić i tak się zapełniały kolejne stronice. Na koniec dostajemy jeszcze dodatkowo parę stron z samymi tylko cytatami, ale nawet się nie wgłębiałam, czy to było powtórzenie tego, co wcześniej, czy jakieś "nowe" cytaty.
Generalnie nic specjalnego, wręcz jedna z gorszych pozycji piłkarskich, jakie czytałam. Zbyt sucha i bezpłciowa jak na TAKĄ postać - na pewno dałoby się...

Oskar Błaszkowski | 2016-06-13

w świetny sposób przedstawiony sposób myślenia jednego z najlepszych współczesnych trenerów.
Ciekawym rozwiązaniem jest narracja w pierwszej osobie. Dzięki temu łatwiej jest nam zrozumieć co motywuje i wpływa w największym stopniu na decyzje podejmowane przez Cholo.
W przeciwieństwie do wielu biografii sportowych, ta książka niesie ze sobą nieco więcej; sposób postępowania Simeone można zastosować w wielu aspektach życia - zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym.
Pozycja obowiązkowa dla fanów hiszpańskiej piłki.

FCBTVpl | 2015-11-09

Diego Simeone to klasa sama w sobie. Wielki piłkarz między innymi Sevilli, Atletico, Interu czy Lazio. Już jako piłkarz wiedział, ze chce być trenerem, na boisku był liderem. Od 2011 szkoleniowiec Atletico Madryt, z którymi zdobywa największe sukcesy w karierze trenerskiej. Jego zespół gra coraz lepiej i pobija klubowe rekordy.

Książka zaczyna się od notki do drugiego wydania hiszpańskiego. Następnie znajduje się wstęp z odpowiedzią na pytanie dlaczego i jak powstała książka. Wstęp należy do dobrze znanego wszystkim Luisa Aragonesa, byłego selekcjonera reprezentacji Hiszpanii.

W książce znajduje się także dział poświęcony najważniejszym cytatom trenera. Książka się kończy dodatkami w postaci spotkań o Puchar Króla w sezonie 2012/2013, o lidze hiszpańskiej 2013/2014, oraz lidze mistrzów 2013/2014.

Trzy dodatki o których wspomniałem są autorstwem dziennikarza, który wiele godzin poświecił na rozmowę z Simeone. Przedstawiają one wydarzenia z punktu widzenia szkoleniowca.

Książka...

Marzena | 2015-10-21
Przeczytana: 21 października 2015

Kibicowałam Simeone kiedy grał w Interze Mediolan (to tylko jeden z przystanków w jego karierze piłkarskiej) i w reprezentacji Argentyny.
W tej książce,spotykamy Diego Pablo Simeone trenera.
Człowieka pełnego pasji, urodzonego lidera.
Człowieka świadomego swoich możliwości i pragnień, w pełni ukształtowanego- już jako piłkarz wiedział która drogą podąży po zakończeniu kariery.
Podziwiam go za to i za podejście do życia i filozofię którą się w nim kieruje, za szerokie spojrzenie na świat futbolu. I za sukcesy po jednej i po drugiej stronie boiska.