Śpiewnik Kolędowy. 100 Najpiękniejszych Kolęd Świata

Wydawnictwo: Vesper
muzyka

Kolęda polska: piękna, wzruszająca, pełna dostojeństwa zajmuje wyjątkowe miejsce w historii polskiej kultury. Jest droga każdemu Polakowi. Jej wielka popularność sprawiła, że jest ważnym przejawem życia artystycznego. Była silnie związana z rodzimą twórczością ludową, a w pewnych okresach historycznych zdobyła nawet rangę pieśni patriotycznej. Stała się symbolem polskości. za podstawę chronologii „śpiewnika kolędowego” przyjęliśmy tekst kolędy (dla czasów odległych XIV-XXI wieku), a czas powstania muzyki dla utworów z XX i XXI stulecia. z bogactwa skarbca polskich kolęd wybraliśmy nie tylko te najbardziej znane i lubiane, ale i te już zapomniane. zapraszamy do wspólnego muzykowania!

Adam | 2014-12-24