Wolverine: Geneza II

9788361319610
Wolverine, Logan, X-Men, Marvel
komiksy
Bastard

KOLEJNY ROZDZIAŁ HISTORII CZŁOWIEKA, KTÓRY STANIE SIĘ ZNANY JAKO WOLVERINE. W swoim krótkim życiu Logan poznał już ból i cierpienie. Nic dziwnego, że chłopak — dawniej znany jako James Howlett — poszukiwał schronienia w mroźnych ostępach leśnych, z daleka od ludzkich siedzib. Polował. Przeżył. Żył na całego. Kiedy tragedia dotknęła wilczą rodzinę, która go adoptowała, Logan został zmuszony...

KOLEJNY ROZDZIAŁ HISTORII CZŁOWIEKA, KTÓRY STANIE SIĘ ZNANY JAKO WOLVERINE.

Kiedy tragedia dotknęła wilczą rodzinę, która go adoptowała, Logan został zmuszony do powrotu do cywilizacji. Wkrótce odkryje, jak okrutny potrafi być nowoczesny świat. Żyją tam bestie o wiele straszniejsze niż te, które można napotkać w dziczy. Bezlitośni ludzie tacy jak Hugo Haversham, który będzie wykorzystywać Logana jako ciekawostkę na pokazie dziwolągów. I łotrzy pokroju złowieszczego doktora Essexa, gotowego poddać chłopaka najgorszym torturom w imię nauki.

A co najgorsze, istnieją też stworzenia podobne do Logana — mutanci, których natura jest z jednej strony człowiecza, a z drugiej zwierzęca.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Origin II #1-5.

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Wolverine-Geneza-II-Origin-II/153

źródło okładki: http://muchacomics.com/pl/p/Wolverine-Geneza-II-Origin-II/153

NieZnamSięToSięWypow | 2018-11-28
Przeczytana: 12 czerwca 2018

Geneza II to przede wszystkim tytuł zaliczający się w poczet komiksów “jednorazowych” i “chwilowych”. Historia w scenariuszu Kierona Gillena, w pierwszym rozdziale, skupia się na minimalizmie w postaci bez dialogowych rysunków. Wertując kolejne strony, śledzimy wydarzenia niemal w ciszy skupiając się na nielicznych narratorskich komentarzach. Mamy tutaj do czynienia z emocjonującymi, krwawymi i brutalnymi scenami świetnie ukazującymi bezlitosne życie Logana. Co świetnie pozwala zrozumieć późniejsze zachowanie bohatera. Nieco inaczej jest w kolejnych rozdziałach, tutaj wyobcowanie protagonisty zostaje zakłócone przez grupę tropicieli. Niemniej scenariusz dalej pozostaje nie przychylny Wolverinowi, rzucając mu kłody pod nogi.

Po lekturze albumu Origin II. Wolverine Geneza II pozostają mieszane uczucia. Bowiem w samej opowieści aż tak wiele się nie dzieje, niemniej nie przeszkodziło to scenarzyście pokazać zarówno brutalne przeżycia Logana, niesprawiedliwości jaka go spotkała, oraz...

giera | 2016-01-06

Kto nie lubi Wolverine’a ręka do góry?! Przyznaję się: lubię, nawet bardzo. W moim prywatnym rankingu amerykańskich superbohaterów zajmuje on drugie miejsce, zaraz za Batmanem. Potem długo, długo nie ma nic. Dopiero później jest Wonder Woman. Powołany do życia ponad 40 lat temu Rosomak, to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych bohaterów Marvela. Zadebiutował w 1974 roku i na starcie musiał zmierzyć się z Hulkiem. Postać przez wiele lat ewoluowała, ale dopiero w latach 80. i 90. ubiegłego wieku, za sprawą Chrisa Claremonta, Franka Millera i Barry’ego Windsora-Smitha uzyskała pełną niepodległość i psychologiczną wiarygodność.

(...) Akcja rozpoczyna się zimą w ośnieżonych lasach Kanady, gdzie mutant żyje ze swoją wilczą „rodziną”. Jest pełnoprawnym członkiem stada: pomaga waderom opiekować się młodymi, a z basiorami wypuszcza się na krwawe polowania. Idylla trwa krótko. Do czasu, gdy w okolicy pojawia się niedźwiedź polarny (w komiksie konsekwentnie używa się słowa „biały”)....

Chudi_X | 2015-12-30
Przeczytana: listopad 2015

Pierwsza "Geneza" była dziełem intrygującym. Pomysł stworzenia historii o początkach Wolverine'a okazał się strzałem w dziesiątkę. Ciekawa fabuła połączona z ilustracjami, które oddawały klimat starej historii sprzed wielu, wielu lat porwała wielu czytelników, w tym mnie. Niestety, "Geneza II" to odgrzewany kotlet i skok na pieniądze fanów - typowe odcinanie kuponów od wielkiego hitu. Graficznie nie jest źle, jednak fabuła będąca pretekstem do kolejnych traum w życiu głównego bohatera nie porywa i utwierdza czytelnika w przekonaniu, że to wszystko już kiedyś było, a scenarzysta nie miał lepszego pomysłu do realizacji.

Czas na komiks | 2015-12-05
Na półkach: Przeczytane, Paweł

Jaka jest tajemnica ogromnej popularności Wolverina, co sprawia, że komiksy z takim tytułem schodzą na pniu i dlaczego Wolverine: Origin II to słaby komiks? Za chwilę postaramy się odpowiedzieć na wszystkie te pytania.

Cała recenzja na naszym blogu:

Oceniał Paweł

PolishPopkulturę | 2015-11-11

Nic specjalnego; łatwo przyswajalna, niewymagająca lektura na raz.