The Gifted. A Joanne Kilbourn Mystery

Wydawnictwo: McClelland & Stewart Inc.
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
horror

"Confirms Bowen's growing reputation as 'the queen of Canadian crime fiction"
WINNIPEG FREE PRESS

źródło opisu: McClelland & Stewarrt, 2013

Wojciech Gołębiewski | 2015-09-13
Przeczytana: 12 września 2015

Gail Bowen (ur. 1942) z d. Bartholomew jest kanadyjskim dramaturgiem i pisarką tajemniczych (mystery) powieści. Aktualnie mieszka w Regina, Saskatchewan. Bohaterką jej powieści jest Joanne Kilbourn, owdowiała matka, analityk polityczny i profesor uniwersytetu, która przypadkowo staje się zaangażowana w kryminalne dochodzenia w różnych częściach Saskatchewen.
Wydaje mnie się za wskazane przypomnienie parametrów miejsca akcji jej książek. Otóż, Saskatchewen, przy powierzchni 652 tys. km kw. (Polska 313 tys.km.kw), zamieszkuje 1,1 mln ludzi, a stolicę Reginę - ok.200 tys. Ta prowincjonalność ma niewątpliwie wpływ na twórczość kanadyjskich autorek (porównaj choćby Munro)
W tej książce Joanne i jej mąż Zack Shreve, sa dumni z 15-letniej córki, Taylor, wschodzącej gwiazdy malarstwa. Wśród jej obrazów sprzedanych na aukcji jest BlueBoy21, przedstawiający modela, Juliana Zentner. Niezdrowa ...