Fantastyczna Czwórka. Nadejście Galactusa

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 73) | Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette Polska
Fantastic Four: The Coming of Galactus
9788328203143
komiksy
Amanda

Reed Richards oraz Sue Storm w końcu postanowili się pobrać! W najbardziej chaotycznym ślubie stulecia wezmą udział prawie wszyscy bohaterowie uniwersum Marvela. Miesiąc miodowy młodej pary zostanie brutalnie przerwany przybyciem Inhumans. A tuż po nich pojawi się istota, przed którą zadrżą wszyscy mieszkańcy ziemi - czeka nas pierwsza wizyta niepowstrzymanego pożeracza planet, Galactusa.

źródło opisu: Hachette, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

rar | 2016-01-21
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Klasyk, klasyk i jeszcze raz - klasyk!

Historia, która miała wpływ na całe uniwersum Marvela i która do dziś wykorzystywana jest jako punkt odniesienia w tworzonych przez to wydawnictwo komiksach.

Podobała mi się zarówno część dotycząca poznania Inhumans jak i świetna fabuła traktująca o nadejściu Galactusa - istoty pozaziemskiej, której (w odróżnieniu do większości przeciwników z tego okresu) motywy działania wcale nie są takie proste. Nie jest to zwykły "bad guy", któremu zależy tylko na zabiciu protagonistów. Ta istota to coś więcej - coś w rodzaju boga albo spersonifikowanej siły natury, który nie rozróżnia dobra od zła i którą kierują proste i logiczne potrzeby.

Historia przełomowa wtedy i teraz. Oczywiście mamy do czynienia z wieloma uproszczeniami, typowymi dla tamtego okresu - ciągłe tłumaczenie tego, co się dzieje, kreacja postaci oparta na podkreślaniu ich cech szczególnych czy - niestety - marginalna rola postaci kobiecych. Jednak w odróżnieniu do innych komiksów z...

talkingroot | 2015-09-27
Przeczytana: 25 września 2015

Fabułka - taka sobie, ale ta grafika!

czomicz | 2015-09-21
Przeczytana: 13 września 2015

Wydawnictwo Hachette przedstawia kolejny odcinek "Powrotu do przeszłości" wydawnictwa Marvel Comics. Tym razem możemy zapoznać się z kolejnymi przygodami Fantastycznej Czwórki autorstwa Stana Lee i Jacka Kirby'ego. Od pamiętnego debiutu FF zaprezentowanego w albumie "Początki Marvela - lata sześćdziesiąte" minęły cztery lata. I muszę przyznać, że różnicę tę widać. Panowie Lee i Kirby rozwinęli swój warsztat. Nadal jest kiczowato i infantylnie, ale ten album już da się czytać.
Pod względem fabuły czytelnik może zapoznać się z niezmiernie ważnymi wydarzeniami, które odcisnęły swe piętno na całym Uniwersum Marvela. Mamy tu ślub Reeda Richardsa z Susan Storm, debiut Inhumans oraz pierwsze spotkanie ze Srebrnym Surferem i Wielkim Galactusem. Dla samego Pożeracza Planet warto przeczytać ten album. Galactus jest majestatyczny, niepokonany i po prostu Wielki.
Stan Lee udowadnia, iż jest posiadaczem nietuzinkowej wyobraźni. Jego pomysły są wręcz fenomenalne i tylko szkoda, że wyjątkowym...

Yave | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Moje podejście do starych komiksów Marvela się nie zmieniło - wciąż uważam, że są to komiksy niezmiernie ważne, jak na swoje czasy innowacyjne, ale również te, które nie zestarzały się z klasą. Sam więc nie wiem, co podkusiło mnie do zakupu "Nadejścia Galaktusa". Z każdą jednak stroną historia Stana Lee coraz bardziej mnie zaskakiwała. Pozytywnie całe szczęście.

Choć na pierwszy rzut oka składająca się z niepowiązanych ze sobą historii, razem tworzy opowieść kompletną, która powinna zadowolić nawet największych fantastycznoczwórkowych narzekaczy (takich jak Yave). Dużo się dzieje, fabuła pędzi jak szalona, bohaterowie dają się lubić, wydarzenia z kart komiksu są tymi z rodzaju "nic już nie będzie takie samo", a Ben Grimm rzuca one-linerami jak Spider-man. Ponad sto stron czystej komiksowej rozrywki spod rąk marvelowych mistrzów!