KLIKER - skuteczne szkolenie psa + CD

Wydawnictwo: Galaktyka
flora i fauna

Andrew Vysotsky | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Kiedy do zamawianej przez internet paczki z zakupami przeznaczonymi dla Aviska, mojego kochanego amstaffa, dorzucałem książkę Karen Pryor, amerykańskiej pisarki specjalizującej się w psychologii behawioralnej i biologii ssaków morskich, Kliker – skuteczne szkolenie psa, miałem już jakie takie teoretyczne pojęcie o pozytywnym szkoleniu zwierząt, w szczególności zaś o metodzie klikerowej. Muszę przyznać więc, że równie jak na książce, zależało mi na płytce DVD z filmem The HOW of BOW WOW (wyprodukowanym przez Sherri Lippman i Virginię Broitman), która była dołączona do tego wydania. Widziałem już jego fragment w internecie i wydał mi się interesującym.

Po otrzymaniu przesyłki stwierdziłem, że chyba w tak małej objętości (cienka książeczka z dużą czcionką) nie znajdzie się wiele nowych rzeczy i potwierdziło się to w trakcie lektury. Wszystkie te informacje, które można wydobyć z Klikera Karen Pryor, można obecnie znaleźć w internecie; w końcu od pierwszego wydania książki w 2005...

Raisa | 2015-07-30
Na półkach: Kynologia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bardzo długo wahałam się nad zakupem tego tytułu. Z jednej strony chciałam poznać metody słynnej klikerowej prekursorki Karen Pryor, z drugiej zaś, odstraszał mnie pierwszy rozdział książki zatytułowany "I pies, i delfin".

No właśnie. Delfin. Moje zdanie dotyczące przetrzymywania tych inteligentnych istot w delfinariach i oceanariach ku uciesze ludzi jest bardzo jasno sprecyzowane. Zatem, gdybym miała ocenić książkę przez pryzmat pierwszego rozdziału, w którym autorka książki tłumaczy zasadność używania klikera na przykładzie tresury delfinów wmawiając czytelnikowi, że te cudowne ssaki uwielbiają wykonywać sztuczki, kłaniać się, skakać, wykonywać szereg innych, niejednokrotnie kompletnie sprzecznych z ich naturą czynności, w nagrodę dostając rybę, dotyk człowieka lub możliwość wykonania kolejnej sztuczki (!), i o zgrozo, to wszystko tylko na komendę tresera, moja ocena byłaby najniższa, na jaką pozwala ta strona.

Zagryzłam jednak zęby i dotarłam do kolejnych rozdziałów, które nie...

Anka J | 2016-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Ciekawa pozycja, niezbędna dla wszystkich właścicieli czworonogów, którzy pragną poznać metody wzmacniania pozytywnych reakcji u psa, za pomocą małego urządzenia, zwanym klikierem.

Sarrai | 2013-08-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka mnie rozczarowała. Owszem, opisuje metodę klikerową w teorii natomiast mało jest w niej opisów ćwiczeń (oprócz tych naprawdę podstawowych). Książka dla początkujących, jednakże uważam, że są lepsze pozycje dostępne w naszych księgarniach opisujące podstawy metody pozytywnej.

Kasiasss | 2011-11-04

Książka dobrze opisuje o co chodzi w szkoleniu klikerowym. Na początku opisane jest tresowanie delfinów :), potem różne ćwiczenia itd. Dołączona jest także super płyta na której zobaczymy używanie tych metod na żywo.

Alicja | 2016-10-28
Vadera | 2016-02-15