KLIKER - skuteczne szkolenie psa + CD

Tłumaczenie: Magdalena Urban
Wydawnictwo: Galaktyka
Getting started: Clicker training for dogs
psy, szkolenie, kliker
flora i fauna

Dzięki tej książce dowiesz się, że każda interakcja z twoim pupilem stanowi szansę na naukę; przekonasz się także, dlaczego pomyłki najlepiej jest ignorować, karanie nie skutkuje i dlaczego twój pies rozumie język „kliknięć” lepiej niż cokolwiek innego. Na załączonej płycie DVD, doświadczeni trenerzy prezentują zasady szkolenia klikerowego i pokazują, jak za jego pomocą nauczyć psa podstawowych umiejętności.

Do książki dołączona jest płyta DVD z filmem prezentującym szkolenie. Czas trwania filmu: 84 min.

Karen Pryor wprowadza czytelnika w tajniki szkolenia klikerowego – od nauki precyzyjnych kliknięć po pełne wdzięku sztuczki. Obojętne, czy masz szczeniaka, czy dorosłego psa, możesz trwale nauczyć go takich umiejętności, jak:
• chodzenie na luźnej smyczy i spokojne witanie gości
• zachowania wymagane względami bezpieczeństwa, na przykład przywołanie w domu i na dworze
• wesołe zabawy i nowatorskie sztuczki, na przykład noszenie przedmiotów w pysku lub zabawa w chowanego

Szkolenie klikerowe w wykonaniu Karen Pryor to najbardziej fascynujący pokaz szkolenia psów, jaki kiedykolwiek widziałem. Żaden właściciel psa nie obejdzie się bez tych informacji.
lek. wet. Nicholas Dodman
autor książki: Pies, który kochał zbyt mocno

Na załączonej płycie DVD, doświadczeni trenerzy prezentują szkolenie klikerowe i pokazują, jak za jego pomocą nauczyć psa podstawowych umiejętności. Prosta i pozytywna metoda klikerowa pomaga w radzeniu sobie z kłopotliwymi nawykami psa i pozwala, w przyjemny dla opiekuna i dla psa sposób, uczyć go sztuczek, którymi zadziwi całą rodzinę.

źródło opisu: www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: www.galaktyka.com.pl

Andrew Vysotsky | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Kiedy do zamawianej przez internet paczki z zakupami przeznaczonymi dla Aviska, mojego kochanego amstaffa, dorzucałem książkę Karen Pryor, amerykańskiej pisarki specjalizującej się w psychologii behawioralnej i biologii ssaków morskich, Kliker – skuteczne szkolenie psa, miałem już jakie takie teoretyczne pojęcie o pozytywnym szkoleniu zwierząt, w szczególności zaś o metodzie klikerowej. Muszę przyznać więc, że równie jak na książce, zależało mi na płytce DVD z filmem The HOW of BOW WOW (wyprodukowanym przez Sherri Lippman i Virginię Broitman), która była dołączona do tego wydania. Widziałem już jego fragment w internecie i wydał mi się interesującym.

Po otrzymaniu przesyłki stwierdziłem, że chyba w tak małej objętości (cienka książeczka z dużą czcionką) nie znajdzie się wiele nowych rzeczy i potwierdziło się to w trakcie lektury. Wszystkie te informacje, które można wydobyć z Klikera Karen Pryor, można obecnie znaleźć w internecie; w końcu od pierwszego wydania książki w 2005...

Raisa | 2015-07-30
Na półkach: Kynologia, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2015

Bardzo długo wahałam się nad zakupem tego tytułu. Z jednej strony chciałam poznać metody słynnej klikerowej prekursorki Karen Pryor, z drugiej zaś, odstraszał mnie pierwszy rozdział książki zatytułowany "I pies, i delfin".

No właśnie. Delfin. Moje zdanie dotyczące przetrzymywania tych inteligentnych istot w delfinariach i oceanariach ku uciesze ludzi jest bardzo jasno sprecyzowane. Zatem, gdybym miała ocenić książkę przez pryzmat pierwszego rozdziału, w którym autorka książki tłumaczy zasadność używania klikera na przykładzie tresury delfinów wmawiając czytelnikowi, że te cudowne ssaki uwielbiają wykonywać sztuczki, kłaniać się, skakać, wykonywać szereg innych, niejednokrotnie kompletnie sprzecznych z ich naturą czynności, w nagrodę dostając rybę, dotyk człowieka lub możliwość wykonania kolejnej sztuczki (!), i o zgrozo, to wszystko tylko na komendę tresera, moja ocena byłaby najniższa, na jaką pozwala ta strona.

Zagryzłam jednak zęby i dotarłam do kolejnych rozdziałów, które nie...

Anka J | 2016-09-05
Przeczytana: 28 sierpnia 2016

Ciekawa pozycja, niezbędna dla wszystkich właścicieli czworonogów, którzy pragną poznać metody wzmacniania pozytywnych reakcji u psa, za pomocą małego urządzenia, zwanym klikierem.

Sarrai | 2013-08-16
Przeczytana: kwiecień 2013

Książka mnie rozczarowała. Owszem, opisuje metodę klikerową w teorii natomiast mało jest w niej opisów ćwiczeń (oprócz tych naprawdę podstawowych). Książka dla początkujących, jednakże uważam, że są lepsze pozycje dostępne w naszych księgarniach opisujące podstawy metody pozytywnej.

Kasiasss | 2011-11-04

Książka dobrze opisuje o co chodzi w szkoleniu klikerowym. Na początku opisane jest tresowanie delfinów :), potem różne ćwiczenia itd. Dołączona jest także super płyta na której zobaczymy używanie tych metod na żywo.

Alicja | 2016-10-28
Vadera | 2016-02-15