Zagubione bagaże

Maletes perdudes
Witold Jan Maciejewski
literatura piękna
Ag2S

Opowieść o zawiłych losach niezwykle oryginalnej rodziny. Christof mieszka we Frankfurcie, Christophe w Paryżu, Christopher w Londynie, a Cristòfol w Barcelonie. Nie znają się, a nawet nie wiedzą o swoim istnieniu. Pewnego dnia okazuje się, że oprócz podobnych imion i podobnych wspomnień z dzieciństwa mężczyzn łączy coś dużo istotniejszego: wspólny ojciec Gabriel! Teraz, już jako bracia, jednoczą siły, by krok po kroku odtworzyć losy Gabriela, zawodowego kierowcy ciężarówki kursującego w latach 60. po całej Europie i w jej odległych zakątkach pozostawiającego swoją spuściznę - potomstwo nazywane każdorazowo imieniem patrona kierowców. Czy braciom uda się znaleźć wspólny język i odszukać ojca, który, choć zniknął z ich życia już wiele lat temu, teraz naprawdę zaginął w tajemniczych okolicznościach?
Zabawna, optymistyczna, wartka i pełna przygód książka, która wciąga już od pierwszej strony!

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

ginebra | 2019-01-08
Przeczytana: 2018 rok

Rzadko porzucam książki w trakcie lektury, ale tej nie miałam ochoty, ani potrzeby kończyć. Nawet jeżeli trafi się gorzej napisana książka, to wciągająca fabuła i tak sprawi, że będę chciała poznać zakończenie. W wypadku tej książki coś poszło bardzo nie tak. Ciekawy, aczkolwiek może zbyt naciągany pomysł na historię plus mocno zdystansowany sposób prowadzenia opowieści sprawiły, że lekturę porzuciłam i nigdy do niej nie powróciłam. Nie jest zła, ale nie jest dobra.

Kuba Kołodziejczyk | 2018-12-09
Przeczytana: grudzień 2018

Pomysł dobry ale wykonanie słabe.
Meczylem Meczylem w nadziei że się rozkręci...i podałem się na 400 stronie.
Szkoda czasu.

Ta literatura, była tak słaba i nie podobała się mi wcale,ciężko się mi czytało,bohaterowie nieciekawi,nudni.
Nie mój klimat, męczyłam się przy tej książce.
Ogólnie kiepska,mdła książka.

kasia2133 | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Chyba jestem co raz bardziej wybredna jeśli chodzi o czytana literaturę. Mimo, że okładka "zwiastuje " sukces książki, nie do końca się z tym zgodzę. Pomysł bardzo oryginalny, wykonanie gorsze... Ciężko mi było dotrwać do tych 100 stron, szło mi jakoś mozolnie, więc postanowiłam przestać się męczyć. Zapowiadało się dobrze, ale chyba styl pisania autora nie do końca mi odpowiada.

BagatElka | 2015-10-25
Na półkach: Przeczytane, 📚 Posiadam
Przeczytana: 25 października 2015

Pyszna,niesamowita i piękna!
Podczas czytania byłam cały czas w radosnym,pogodnym nastroju a uśmiech nie schodził z mojej twarzy. Bywały chwile,że wybuchałam głośnym śmiechem.
Wspaniały,bogaty styl bawi,uwodzi,czaruje i sprawia,że znika szare niebo, szara codzienność ,wszelkie stresy i zmartwienia.
Nie potrafię określi do jakiego gatunku zaliczyć "Zagubione bagaże". Niezwykłość tej książki wymyka się wszelkim regułom,gatunkom i zasadom.
Od początku do końca jest fascynującą przygodą.
Synowie jednego ojca,rozsiani po całej Europie,zapomniani,pozostawieni jak zgubione walizki. I każdy z nich skrywający swoje zwykłe-niezwykłe życiorysy. Ich misją staje się odnalezienie człowieka,który powołał ich do życia. Człowieka,którego nieobecność naznaczyła ich przeszłość i determinuje teraźniejszość.
To również podróż w przeszłość,która pozwoli każdemu z nich poznać fakty do tej pory nieznane lub zapomniane.
Czekam niecierpliwie na wszystkie kolejne książki autora.Mam nadzieję,że napisze je...