Warkocz losów

Wydawnictwo: Novae Res
milosc, zdrada, nadzieja
literatura piękna
Patricia

LOS CZASAMI BYWA POKRĘTNY. ZANIM TRAFI DO ZAMIERZONEGO CELU, MIOTA SIĘ I BŁĄKA, PLĄCZĄC NASZE DROGI… CZASAMI TRZEBA COŚ STRACIĆ, BY ZYSKAĆ COŚ NOWEGO… Ewa po rozstaniu z Piotrem próbuje zapomnieć o przykrych chwilach. Za namową koleżanek wyjeżdża na weekend do Jodełek Małych – urokliwej, górskiej miejscowości, gdzie znajduje się niewielkie gospodarstwo agroturystyczne. Janek jest...

Janek jest trzydziestoletnim mechanikiem samochodowym, opuszczonym przez żonę. Po rozwodzie samotnie wychowuje 4-letnie bliźniaki, Emilkę i Tomka, które są jego oczkiem w głowie.

Tych dwoje młodych ludzi, którzy po miłosnych niepowodzeniach tracą powoli złudzenia, że znajdą swoją drugą połówkę, los stawia sobie na drodze. Czy dana im będzie szansa na lepsze jutro? Czy tajemnice z przeszłości nie wpłyną na wspólne szczęście?

Czytając historię miłości Ewy i Janka trudno oprzeć się wrażeniu, że w ich przypadku sprawdziła się maksyma: „Znajduje szczęście ten, kto za nim nie goni”.

źródło opisu: http://www.novaeres.pl/

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=warkocz_losow,druk

Jolanta Kozioł | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, Miłość
Przeczytana: 17 czerwca 2017

Zainteresował mnie, powiem szczerze, opis polecający książkę, ale niesamowicie się zawiodłam. Lubię takie klimaty, góry, love itd, itp., ale to książka na jeden wieczór, zamiast ją czytać, "przelecisz" ją migiem. Momentami tak infantylna, że aż bokiem wychodziło. Do tego mnóstwo błędów. Nie wiem, może komuś się spodoba, ja jestem na nie. Autorka to jeszcze dziewczynka i musi się mnóstwo nauczyć :) Czekam na kolejną książkę, może będzie lepiej :)

matidn1 | 2017-03-14
Przeczytana: 04 marca 2017

Czyta się przyjemnie, choć to zdecydowanie nie moje klimaty :) Jeśli chodzi o samą historię to przejrzysta i ładnie doprowadzona do końca.

anetapzn | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Gdy rozpoczynałam lekturę oczekiwałam zwyczajnej polskiej powieści, jakich wiele. Dostałam historię romantyczną, dającą nadzieję i zapewniającą chwilę niezłego relaksu.
Mamy niewielką górską wieś,w której pensjonat agroturysytczny prowadzi starsze małżeństwo. Pomaga im w tym syn Janek, ojciec dwójki dzieci, które wychowuje samotnie.
Wiele kilometrów od tej niewielkiej wsi mieszka Ewa, którą zupełnie nieświadomą, że jej partner dusi się w ich związku, porzuca ukochany, jak jej się zdawało męźczyzna. To z nim Ewa planowała założyć rodzinę, mieć dzieci, stworzyć kochający się, pełen ciepła dom. Szok dla młodej kobiety jest ogromny. Lekiem ma być kilkudniowy wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego.
Spotkanie Ewy i Janka jest nieuniknione. Czy uda im się nawiązać jakąś bliższą relację? Czy postarają się jeszcze raz dać szansę losowi?
Co prawda oś przewodnia, sam wątek miłosny jest schematyczny, momentami bardzo, ale liczy się to jak został napisany. Z wielką przyjemnością śledziłam...

Alexandra | 2016-02-02

Luty zaczynam kolejnym debiutem. Roksana Bała przedstawia nam swoją pierwszą książkę "Warkocz losów". A co mamy w środku?

Głowna bohaterka Ewa żyję w szczęśliwym związku z Piotrem. Są parą od dwóch lat i kobieta ma pewność, że to ten jedyny dlatego coraz częściej myśli o założeniu rodziny. Jednak od jakiegoś czasu między parą nie dzieje się najlepiej więc Ewa chce spędzić miły wieczór z ukochanym przy wspólnej kolacji. Wchodząc do domu, okazuję się, że zje kolacje jednak sama. W korytarzu czekają spakowane walizki Piotra, który oznajmia kobiecie, że nie tego szukał..

Zraniona Ewa zatraca się w pracy, aby nie myśleć o swoim nieszczęściu. Z pomocą przychodzą jej przyjaciółki i proponują wyjazd w góry. Z początku Ewa jest niechętna, jednak po dłuższym zastanowieniu się zgadza. Wypad za miasto dobrze na nią wpływa, zatrzymują się u starszego małżeństwa i tam poznaję ich syna-Janka.

Czy zranione serce kobiety jeszcze kiedyś komuś zaufa? Czy trafi jeszcze na wiernego i kochającego...

Wydawnictwo:  Novae Res
Data premiery : Wrzesień 2015
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Ilość stron: 199
Gatunek: Literatura piękna, literatura współczesna, powieść obyczajowa
„Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką” - Paulo Coelho .
Wielu młodych ludzi zafascynowanych literaturą i piszących ma gdzieś z tyłu głowy  marzenia dotyczące wydania czegoś własnego. Dla jednych są to tylko osobiste ukryte
w sercu plany, niektórzy głownie blogerzy otwarcie o nich mówią. a  inni po prostu robią wszystko, by te zamierzenia zrealizować. Do tej ostatniej grupy należy Roksana Bała. Jesteś Drogi Czytelniku zaskoczony, bo to nazwisko nic Ci nie mówi? Nic w tym dziwnego
, dziewczyna właśnie debiutuje na rynku wydawniczym. Ma zaledwie dwadzieścia dwa lata pochodzi z Czeladzi - małego miasta w województwie śląskim. Oprócz literatury kocha fotografię przyrodniczą i filmy kostiumowe, zwłaszcza te powstałe na podstawie prozy Jane  Austen. Udowadnia, że słowa rozpoczynające...

Iliana | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Jest w górach taka mała, urokliwa miejscowość – Jodełki Małe, w której niewielki pensjonat agroturystyczny prowadzi starsze małżeństwo Janina i Marian Szewczykowie. Pomaga im syn Janek, samotny, trzydziestoletni ojciec dwójki małych urwisów.
Co w tym takiego nadzwyczajnego? Ano nic, ale możemy przygotować się na piękną opowieść o miłości. Taką zupełnie niecodzienną, ale za to romantyczną w każdym calu. Piękne są te historie o miłości. Bo miłość jest w ogóle piękna i jedyna w swoim rodzaju.

zapraszam na całą recenzję na:

Cyrysia | 2015-11-10

Optymistyczna, pełna ciepła i nadziei opowieść o miłości i szczęściu, które przychodzi samo, bez szukania. Idealnie pasuje do jesienno-zimowej aury, ciepłego koca i gorącej czekolady. Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Całość recenzji w linku: