Marsjańska gorączka

Wydawnictwo: Novae Res
Marsjańska gorączka
science fiction

Billy Anders – wiodący nudne życie urzędnik pracujący w Veramie, stolicy Niepodległego Marsa – zaczyna zauważać niepokojące zmiany w otoczeniu. Wszystko jest na opak, on sam zaś cały czas ma wrażenie, że ludzie wokół zwariowali – dziwnie się patrzą, bełkoczą, a nawet ulatuje z nich powietrze. Ale to tylko wrażenie. Billy jest pacjentem zero. To od niego zaczyna się straszliwa epidemia...

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=marsjanska_goraczka,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=marsjanska_goraczka,druk

darman | 2017-01-02
Przeczytana: wrzesień 2016

Nudna.

Karinat | 2016-08-04
Przeczytana: 01 lipca 2016

Rozczarowałam się. Zapowiedź na okładce była interesująca, nawet w sam początek zaintrygował mnie. Jednakże potem, mam wrażenie, że cała historia "zdechła" i opadła pod własnym ciężarem. Jak dotąd chyba żadna książka tak nie przypadła mi do gustu jak ta.

Anna K | 2016-01-29
Przeczytana: 12 stycznia 2016

Wydawałoby się, że o Marsie i jego kolonizacji powstało wiele książek i filmów science-fiction. Uważa się, że ten temat został już ostatecznie wyeksplorowany i już raczej nie powstanie nic nowego. Jednakże po lekturze Marsjańskiej gorączki, jestem skłonna zaprzeczyć tej powszechnej prawdzie.
Ta książka jest swoistym novum w myśleniu o tematyce astronomicznej. Czerwona Planeta jest w całości zamieszkana przez ludzi, którzy nadal eksplorują Wszechświat w poszukiwaniu nowych osad. Świat przyszłości przedstawiony w powieści zbytnio nie odbiega od współczesnego.

Ciekawostkę stanowi również sam autor. Informacji o nim jest niewiele, a jego dorobek pisarski zamyka się w zaledwie czterech pozycjach.

Tytułowa choroba zakaźna rozprzestrzenia się równie szybko jak się pojawiła, a jej objawy mogą przyprawić czytelnika o śmiech. Zarażeni zachowują się dziwacznie, robią niecodzienne rzeczy i mówią bełkotliwie. Jedną z ofiar choroby, ale także pacjentem zero, jest Billy Anders. Urzędnik dość...

MoznaPrzeczytac | 2015-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2015

Wszystko zaczyna się w Veramie, stolicy Niepodległego Marsa, gdzie w tajemniczych okolicznościach pojawia się straszliwa w swoich skutkach choroba – marsjańska gorączka. W szybkim tempie opanowuje ona miejski szpital zarażając wszystkich jak leci – personel, pacjentów i odwiedzających. Nie trudno się domyślić jakie to może nieść za sobą konsekwencje, jeśli doda się do zaistniałej sytuacji informacje, iż choroba ta jest nieuleczalna. Przez dziesięciolecia naukowcy starali się stworzyć szczepionkę na wspomnianą dolegliwość, jednak bezskutecznie, złapanie marsjańskiej gorączki było równoznaczne z wyrokiem śmierci. Niespodziewanie i wskutek najmniej prawdopodobnych zbiegów okoliczności, na krańcu poznanego wszechświata, odkryte zostaje lekarstwo na męczącą ludzkość schorzenie. Każda część tej historii wywoła skutki w skali całego wszechświata i nie tylko, o czym autor obszernie rozpisuje się na dalszych stronach swojej powieści.

Pełna recenzja książki na...

kraina-bezsennosci | 2015-11-09

Jest oczywiste, że dobre science fiction nie jest złe. Podchodziłam nieco nieufnie do pozycji Marcina Pełki „Marsjańska gorączka”. Dotychczas czytywałam oprócz Lema, samych anglojęzycznych twórców tego gatunku. Ale trzeba próbować nowych rzeczy. Tak więc, dzięki uprzejmości wydawnictwa Novae Res, miałam okazję poeksperymentować. Mój chłopak ciekawie zaglądał mi przez ramię. Jestem o wiele większą fanką kryminałów i horrorów, jednak jego można nazwać fanatykiem science fiction. Tyle, ile on tego przeczytał, o mamuniu… Widziałam część jego kolekcji, która ocalała po przeprowadzce i robi wrażenie. A czy wrażenie zrobiła na mnie dzisiejsza pozycja? Cóż, mam mieszane uczucia.

Niestety o autorze napiszę bardzo niewiele. Ani na okładce książki, ani na stronach internetowych dotyczących literatury nie mogłam znaleźć nawet najbardziej ubogiego życiorysu autora. A szkoda, bo czytelnik często przywiązuję się do pisarza i jest ciekawy, kim jest, czym się zajmuje. Jednak na stronie...

Kosz_z_Książkami | 2015-09-12

„Ale to tylko wrażenie. Billy jest pacjentem zero. To od niego zaczyna się straszliwa epidemia marsjańskiej gorączki skazującej ludzi na szaleństwo i śmierć… Jednak gdzieś daleko, na drugim krańcu kosmosu, ktoś przypadkiem odkrywa lek… Czy świat główny i równoległe poradzą sobie z epidemią i jej skutkami? Czy marsjańska gorączka to zwykły wirus? Co się stanie, gdy żądni wiedzy ludzie po raz kolejny przeszkodzą Matce Naturze? Odpowiedź nie tylko zaskakuje…” – zdradliwie interesujący i zaskakujący opis na okładce ma nas tylko skłonić do sięgnięcie po ten tytuł. Jeżeli myślicie, że czytaliście naprawdę zakręcone dzieła, to chyba nie mieliście styczności z tym tytułem. Jeśli chcecie się przekonać na własnej skórze, czy powyższe pytania mają odpowiedzi, to zapraszam do lektury książki pt. „Marsjańska gorączka” autorstwa Marcina Pełki.

Czytając wiele książek można wśród nich natrafić na takie tytuły, które skutecznie ostudzą nasz czytelniczy zapał. Problem zaczyna się jeszcze przed...