Lato w Jagódce

Okładka książki Lato w Jagódce Katarzyna Michalak
Okładka książki Lato w Jagódce
Katarzyna Michalak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie Cykl: Rok w Poziomce (tom 3) Seria: Książki pełne emocji literatura piękna
Rok w Poziomce (tom 3)
Książki pełne emocji
Wydawnictwo Literackie
2015-09-08
2015-09-08

Przeczytałam w dwa dni. Wydaje się, że czasem naciągana, ale i tak nie mogłam się oderwać

Gabrysia Szczęśliwa - została znaleziona jako niemowlę na wycieraczce pod drzwiami Stefani Szczęśliwej. Kobieta zawsze, gdy Gabriela była dzieckiem, opowiadała jej historię o jej znalezieniu na dobranoc.

Stefania Szczęśliwa - starsza kobieta, niezamężna i bezdzietna, póki nie znalazła Gabrysi pod swoimi drzwiami. Ze względu na swoją niejasną przeszłość z czasów wojny mogła uczyć tylko w najgorszych szkołach. Za czasów wojny była sanitariuszką AK, a to kobietę dyskwalifikowało w otrzymaniu opieki nad małym dzieckiem. W latach, gdy znalazła dziewczynkę, Stefania miała znajomych z czasów konspiracji. Dzięki nim kobieta dostała papiery, z których wynikało, że Gabriela jest dzieckiem jej zmarłej kuzynki.

Przez 6 lat Gabrysia z ciocią Stefanią mieszkały w bieszczadzkiej wsi na Zagubionem. Wychowała się z tamtejszymi dziećmi. Pewnego dnia jednak Stefania podejmuje decyzję o wyjeździe do Warszawy, aby ucywilizować małą.

Gabrysia była bardzo mądrym dzieckiem. Już w wieku 4 lat czytała wszystkie książki jakie miała pod ręką. Zaczynając od Sienkiewicza, a kończąc na Ani z Zielonego Wzgórza i Dzieciach z Bullerbyn.

Dziewczynka była również inna niż reszta dzieci z powodu kalectwa. W czasach, w których dorastała nie było pieniędzy, aby zafundować jej operację wygiętej nogi, a więc nawet w dorosłym życiu nie miała łatwo.

Nie mogła znaleźć pracy z powodu swojego kalectwa, ale w końcu los się do niej uśmiechnął. Dostała swoją wymarzoną pracę w stadninie Bukowy Dworek u Marty Czarneckiej.

Książka opowiada o życiu dziewczyny, która od dziecka nie miała łatwo, ale szła przez życie z uśmiechem i podniesioną głową do góry. Pomimo swojej kalekiej nogi szuka pracy, wyprowadza się do własnego mieszkania na poddaszu co nie jest dla niej łatwe, ale w końcu znalazła swoje własne miejsce i tego się trzyma.

Powieść ta daje wiele od siebie dla człowieka. Ja po tej książce zaczęłam doceniać to, że mam dwie sprawne nogi, że mogę biegać, skakać, korzystać z życia na 100%, a inni tego nie mają a i tak radzą sobie najlepiej jak potrafią i idą przez życie całym sobą. Polecam tą książkę wszystkim ze względu na tą naukę. Ale również ze względu na piękną treść i historię, którą opowiada. ;)

Ostatni tom z serii owocowej. Przyjemnie sie czytalo. Chyba najlepsza ksiazka z tej serii.

Tytuł nie adekwatny do treści... Mało realna. Taka sobie.

Tytuł nie adekwatny do treści... Mało realna. Taka sobie.

Swietna powiesc na zimowe wieczory. Nie moglam sie oderwac, a to sie rzadko zdarza.
Oczywiscie przeciwnicy Pani Michalak krzykna, ze slabe, ze nie te jezyk.... a dla mnie super. Zgadzam sie. ze historia jest malo realna, ale czy nie chodzi czasami o to w zyciu zeby zaglebic sie w swiat magii?

Goraco polecm ....

Goraco polecm ....

O czym marzy kopciuszek o imieniu Gabrysia? O księciu na białym koniu? Nieee, chociaż... Może o tym, żeby być piękną i bogatą? Też nie. Gabrysia chce być zwyczajna. Taka jak inni. Dzięki splotowi nieprawdopodobnych wydarzeń jej marzenie się spełnia, jednak po drodze... będzie zaklinała konie, pozna prawdziwego księcia, wystartuje w konkursie " Z Bestii w Piękność" i spotka miłość swojego życia ( a nawet dwie). Historia może się wydawać lekka, łatwa i przyjemna, ale te z Was, które umieją czytać między wierszami, znajdą w niej gorzkie prawdy takież życie, a książka - jak przystało na moją powieść - kończy się dobrze!

Ta książka to cudowna opowieść, współczesna baśń pełna miłości, szczęścia i nadziei. Czytając tę książkę budzi się w nas optymizm, radość oraz nadzieja na to, że i nam wszystko się ułoży. Trzeba być tylko optymistą i nie poddawać się przeciwnościom losu.

Zły tytuł. Powinien brzmieć "Lato w wygódce". A treść jest taka, jak ta w owej wygódce poniżej deski sedesowej.

Polecam z całego serca. Bardzo wzruszająca opowieść.

Polecam z całego serca. Bardzo wzruszająca opowieść.

Bajka dla 22 latek. Po takiej lekturze aż szarpie do czegoś ambitnego.

Bajka dla 22 latek. Po takiej lekturze aż szarpie do czegoś ambitnego.

• Katarzyna Michalak