Paradoks Leibniza, czyli do zobaczenia w piekle!

Najbardziej obrazoburcza powieść katolicka. W ostatnich dniach, nim na Ziemię spadnie deszcz ognia i siarki, rozpoczyna się dramatyczna walka o przeżycie. Naprzeciw siebie stają: dyrektor Instytutu ds. Walki z Fanatyzmem Religijnym, Peter van der Weert, i Jezus Chrystus. Żeby ocalić kilka miliardów ludzkich istnień, Peter van der Weert musi odnaleźć ostatniego sprawiedliwego i zawrócić go z drogi cnoty.

jusola | 2011-07-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 lipca 2011

"Najbardziej obrazoburcza powieść katolicka" - brzmi dumny napis na okładce. E tam! Jak najbardziej katolicka! Że trochę w niej przemocy, pikantnych historyjek o deprawacji dziewic i młodych chłopców, że całe zepsucie świata współczesnego podryguje, by o nim choć wspomniano, jeszcze nie świadczy o "obrazoburstwie".
Akcja prościutka - głównemu bohaterowi przyśnił się Jezus, który powiedział, że ostatni sprawiedliwy już zmierza do bram, więc świat za chwilę zakończy swoje istnienie. Główny bohater więc, gdy się obudził i sen zweryfikował u terapeuty jako prawdziwy, postanawia ten świat ratować. Ostatni sprawiedliwy nie może dotrzeć do bram!
Nawet zabawne czyni wysiłki, a cóż za dedukcja! Czytać należy, oczywiście, z przymrużeniem oka.

Michał Gołębiewicz | 2015-06-08

Ja po prostu nie wierzę, że ktoś to wydał.

Aurelia | 2012-11-11
Przeczytana: styczeń 2004

Książka ciekawa, choć nie wywarła na mnie większego wrażenia. Mimo tego bardzo mi się podobała i myślę, że jest warta przecytania.

Jogurt | 2016-09-04
Przeczytana: 04 września 2016