Książę Karol. Serce króla

Wydawnictwo: Dream Books
Charles. The heart of a king
Lena

W skrócie, książkę „Książę Karol. Serce króla” można nazwać odpowiedzią księcia Walii na „Diana. Moja Historia” Andrew Mortona. Ta niezwykła biografia powstawała nie tylko w oparciu o rozmowy z przyjaciółmi następcy tronu, jego przeciwnikami, dworzanami, pracownikami pałacu, ale również dzięki współpracy z samym Karolem. Sporo w niej o pierwszym małżeństwie, które zdefiniowało jego samego i...

Sporo w niej o pierwszym małżeństwie, które zdefiniowało jego samego i ocenę związku z kobietą, którą nazywa „najdroższą żoną” – Camillą.
Odkrywamy Karola jako ojca, przyjaciela, męża stanu i... żartownisia.

Wzruszający, zabawny i bardzo często zaskakujący – oto prawdziwa historia księcia Walii.

źródło opisu: http://www.empik.com

źródło okładki: http://www.empik.com

RoyalPommes | 2017-03-25

Nie byłam nawet w stanie przeczytać całości, jedynie 150 stron. Czytało się ją trudno, była dość nudna. Poza tym, autorka zbyt mocno "wybiela" postać księcia. Większość książki opisuje jego fundacje i patronaty - nie lubię takich tematów, więc tym bardziej nie byłam w stanie przebrnąć przez całość.

Natalia Ciecierska | 2016-02-16
Przeczytana: 14 lutego 2016

Liczyłam na obiektywną lekturę... tymczasem Karol cudowny, Karol dobroduszny, Karol obrońca uciśnionych, a Diana histeryczka, manipulantka i cwaniara. Ciężko brnęło się przez tą opowieść o mężnych wyczynach księcia.

Kasiek m | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Sillie | 2015-12-22

Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się rewelacji (ale na pewno smaczków). Nie było ich zbyt wiele, a poza tym wydawca się nie popisał. Pozlepiane bloki tekstowe w całych akapitach to jakiś obłęd :( Wielki minus za takie bugi.

A co do treści...Karola traktowałam zawsze z dystansem i nadal tak go traktuję. Z lektury wyłania się obraz zwyczajnego faceta, który dorasta w niezwyczajnym środowisku. Przyćmiony rzekomą urodą (nigdy nie zrozumiem fenomenu rzekomej olśniewającej urody Diany, raczej mocno przeciętna moim zdaniem) pozostawał w cieniu, a błyszczał jedynie w złym świetle. Skandalami. I jakie to niby skandale? Moim zdaniem żadne. Może ta książka pozwoli niektórym się do niego przekonać, bo ona go nie wybiela. Nie pozostawia suchej nitki na jego słabościach, ale dzięki temu Karol bardzo zyskuje. Jako ojciec, troskliwy na tyle na ile pozwalała mu ta nieszczęsna etykieta. A ponadto bardzo inteligentny. A złośliwi usiłowali zrobić z przyszłego króla idiotę. Nie wiem nawet czemu...