Wyspa szczęśliwych dzieci, tom I. Bracia Ludwińscy

Cykl: Wyspa Szczęśliwych Dzieci (tom 1)
Wydawnictwo: Zapol
Sepia

mircia | 2018-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2018

Wielka Przygoda na całe życie, która zasługuje na rewelacyjną narrację i przy umiejętnej redakcji powinien to być bestseller. Niestety, książka bardzo nierówna. Są fragmenty bardzo ciekawe, a za chwilę są takie, z których trudno coś wyciągnąć, bo jednym zdaniem napisano o czyimś zatruciu pokarmowym, w kolejnym o podróży w miejsce nr 1, a w kolejnym zdaniu o podróży w miejsce nr 2, bez żadnej refleksji. Może tam nic ciekawego nie było do opisania? Może po prostu sposób pisania taki poszarpany? Zdecydowanie lepiej autor wypada na prelekcjach, opowiadając o swoich eskapadach osobiście.
Podsumowując, przygoda piękna i jestem pełna podziwu dla jej bohaterów, niestety trochę zatracono jej potencjał w tej książce. Niemniej przeczytać można dla samej wieloletniej podróży.