Vi racconto l'astronomia

9788842074328
astronomia
włoski
_Magnolia_

Come spiegare l'astronomia in termini chiari ed esaurienti? Questo libro, insieme rigoroso e divulgativo, è con disegni, foto e brevi testi di approfondimento un "abbicì" dell'astronomia che aiuta a familiarizzare con stelle, pianeti, eclissi, galassie e il mondo extragalattico.

źródło opisu: http://www.goodreads.com/book/show/9705988-vi-racconto-l-astronomia

źródło okładki: http://www.goodreads.com/book/show/9705988-vi-racconto-l-astronomia

_Magnolia_ | 2015-09-07
Przeczytana: 18 września 2014

Książka nie jest za bardzo aktualna, ponieważ np. mówi się jeszcze o Plutonie jako planecie, ale ciekawie opisuje pracę astrofizyków i wyjaśnia wszystko to, co ma do czynienia z astronomią, choć czasami język nie był zbyt prosty i niepotrzebnie zostały podawane różne liczby jak np. wielkość planety, które bardziej wypełniały kartki.

Polecam osobom, które już trochę uczyły się astronomię i zechcą sobie powtórzyć i zgłębić wiedzę.