Leksykon sztuki polskiej XX wieku

Wydawnictwo: Kurpisz
sztuka

Artyści, krytycy, grupy, kierunki, instytucje życia artystycznego, czasopisma, wystawe - 449 haseł i 458 barwnych ilustracji prezentujących w formie słownikowej polską sztukę ok 1918 r. do dziś. "Leksykon sztuki polskiej XX wieku" jest pierwszą publikacją tego rodzaju na naszym rynku. Jego zadaniem jest przybliżenie podstawowych zagadnień polskiej plastyki współczesnej. Krótkie, syntetyczne hasła uzupełniono starannie dobranymi ilustracjami. Autorzy, dwoje młodych historyków sztuki z Warszawy, zajmujących się m. in. badaniem i popularyzacją sztuki nowoczesnej - starali się podawać nie tylko podstawowe fakty i problemy, ale także sugerować i wskazywać drogi oraz możliwości interpretacji opisywanych zjawisk. Książka ta adresowana jest do wszystkich interesujących się polską plastyką najnowszą i obejmuje malarstwo, grafikę i rzeźbę, po części także tkaninę artystyczną i scenografię, oraz nowoczesne media związane z plastyką.

źródło opisu: Kurpisz, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!