Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela

Wydawnictwo: Salwator
Jesus von Nazareth: Archäologen auf den Spuren des Erlösers
religia
Neferet

Michael Hesemann prowadzi czytelnika śladami historycznego Jezusa Chrystusa, ani na chwilę nie tracąc z oczu Jego misji, która dała początek chrześcijaństwu. Książka pozwala nam na poznanie tzw. „Piątej Ewangelii”, której nie stanowią słowa, lecz miejsca, w których przebywał i nauczał Chrystus. „Na tropie Jezusa z Nazaretu. Ziemia Zbawiciela” to również bogate źródło wiedzy na temat starożytnego Izraela, jego topografii, obyczajów żydowskich oraz życia codziennego jego mieszkańców. Liczne cytaty z Biblii pozwalają nam się przekonać, że relacje Ewangelistów znajdują potwierdzenie w śladach archeologicznych, które przetrwały do dziś. Jednocześnie lektura publikacji jest fascynująca, a momentami zaskakująca.

Ta książka ma być zachętą do odwiedzenia miejsc, w których działał Jezus, nie jest natomiast przewodnikiem w dosłownym tego słowa znaczeniu.

"Postacie historyczne pozostawiają ślady. Odnosi się to także w szczególny sposób do Jezusa z Nazaretu. Kto podąży śladami, które pozostawił, a które często dopiero w ostatnich latach i dziesięcioleciach odkrywali archeolodzy w Ziemi Świętej, ten nie może mieć więcej wątpliwości: Nasza wiara nie opiera się na pięknych legendach i pobożnych fantazjach, których przykładem może być brawurowa opowieść o „skoku Pana”. Nie, ona opiera się na wydarzeniach historycznych, które zostały przekazane przez naocznych świadków i utrwalone przez kronikarzy. Jak dokładne są ich relacje widać, gdy odsłaniamy opisane przez nich miejsca łopatą archeologa. Historycznego Jezusa z Nazaretu odnajdzie ten, kto warstwa po warstwie dotrze do żyznej gleby historii zbawienia".

źródło opisu: http://www.salwator.com/

źródło okładki: http://www.salwator.com/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!