rozwiń zwiń

Rzeka zbrodni

Okładka książki Rzeka zbrodni
Jarosław Jakubowski Wydawnictwo: Zysk i S-ka kryminał, sensacja, thriller
396 str. 6 godz. 36 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo:
Zysk i S-ka
Data wydania:
2015-10-26
Data 1. wyd. pol.:
2015-10-26
Liczba stron:
396
Czas czytania
6 godz. 36 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377857564
Tagi:
literatura polska
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dramaty pandemiczne Jarosław Jakubowski, Marek Kochan
Ocena 7,0
Dramaty pandem... Jarosław Jakubowski...
Okładka książki 2020. Antologia współczesnych polskich opowiadań Andrzej Ballo, Jacek Bielawa, Jarosław Błahy, Aleksandra Borowiec, Łukasz Drobnik, Jerzy Franczak, Jarosław Jakubowski, Jolanta Jonaszko, Olgierd Kajak, Katarzyna Kałużna, Beata Patrycja Klary, Marika Krajniewska, Ryszard Lenc, Maciej Libich, Krzysztof Maciejewski, Miłka O. Malzahn, Jarosław Maślanek, Piotr Michałowski, Dariusz Muszer, Anna Nasiłowska, Maria Nowakowska-Majcher, Klaudia Pieszczoch, Marek Pogorzelski, Paweł Przywara, Barbara Sadurska, Wojciech Stamm, Elżbieta Stankiewicz-Daleszyńska, Grzegorz Strumyk, Łukasz Suskiewicz, Andrzej Turczyński, Henryk Waniek, Marta Zelwan
Ocena 8,3
2020. Antologi... Andrzej Ballo, Jace...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
92 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1729
1712

Na półkach: ,

Akcja rozgrywa się w Polsce, w 1920 roku, tuż po podpisaniu traktatu wersalskiego, na mocy którego nastąpiła demilitaryzacja Niemiec, a Polska odzyskała część swojego terytorium. Miejscem akcji jest Bydgoszcz, miasto, którego nowej, polskiej nazwy wielu nadal nie akceptuje. I w związku z realiami, jakie wtedy miały miejsce, pojawia się pierwszy, a zarazem największy plus książki - genialnie oddane ówczesne realia historyczne, polityczne, społeczne. Poczynając od nowych nazw ulic i placów, poprzez zmiany w mentalności, aż do strojów i wymowy bohaterów.
Sprawa kryminalna pojawia się już na pierwszych stronach książki. Jest nią niezwykle brutalne morderstwo, jakie popełniono na barce na rzece Brda. Ofiarami są członkowie niemieckiej rodziny. Od razu nasuwa się pytanie- czy ofiary są nimi po prostu ot tak za sprawą bezsensownego przypadku, czy może za zbrodnia stoją jakieś niechęci społeczno-historyczne. Biorąc pod uwagę ówczesne realia, to ostatnie podejrzenie wysuwa się na plan pierwszy.
W bydgoskiej policji tworzą się dwie frakcje. Jedna chce sprawę zamieść pod przysłowiowy dywan. Druga, na której czele stoją doświadczony komisarz Bogdan Eckert i młody, rwący się do pracy i wierzący w nową Polskę Leon Gajewski, pragnie poprowadzenia rzetelnego śledztwa i ukarania winnych. Która opcja zwycięży?
Bardzo dobrze, ba zaskakująco dobrze napisana książka. Jestem bardzo mile zaskoczona. Napisałam, że to zaskakująco dobra książka. Dlaczego? A dlatego, iż o jej autorze do tej pory nic nie słyszałam. A i streszczenie na okładce nie zapowiada tak dobrej lektury.
Co prawda śledztwo (które ma być osią książki) schodzi trochę na drugi plan, ale w niczym to całej opowieści nie ujmuje. Prym wiedzie bowiem Bydgoszcz roku 1920 i niesamowicie cudownie oddany klimat miasta. Książkę warto przeczytać nawet dla samych realiów historyczno-społecznych. Majstersztyk.
Jednak od razu zaznaczam. Fakt, iż dochodzenie policyjne schodzi na drugi plan, nie oznacza to absolutnie, iż jest ono gorsze, nie udane. Nic z tych rzeczy. Jakubowski bardzo ciekawie ukazuje realia pracy bydgoskiej policji w odradzającym się polskim państwie, prowadzi nas poprzez kolejne etapy dochodzenia, wodzi odrobinę na manowce, aż do finału.
Duży plus należy się pisarzowi za umiejętne dozowanie napięcia i doskonałe nakreślenie nastroju grozy, który tuż przed finałem osiąga swoje apogeum.
Polecam, polecam, polecam. Zdecydowanie warto, a nawet trzeba przeczytać Rzekę zbrodni. Niecierpliwie czekam na kolejny tom bydgoskiej serii.

Akcja rozgrywa się w Polsce, w 1920 roku, tuż po podpisaniu traktatu wersalskiego, na mocy którego nastąpiła demilitaryzacja Niemiec, a Polska odzyskała część swojego terytorium. Miejscem akcji jest Bydgoszcz, miasto, którego nowej, polskiej nazwy wielu nadal nie akceptuje. I w związku z realiami, jakie wtedy miały miejsce, pojawia się pierwszy, a zarazem największy plus...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    106
  • Chcę przeczytać
    83
  • Posiadam
    29
  • Kryminał
    5
  • Teraz czytam
    3
  • Literatura polska
    3
  • Ulubione
    3
  • 2019
    2
  • 2018
    2
  • Z biblioteki
    2

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Rzeka zbrodni


Podobne książki

Przeczytaj także