Camino de Santiago. Tradycja i współczesność

Wydawnictwo: Petrus
9788377202937
Suerte

„Ci, którzy odwiedzili polskie albergue na Monte do Gozo w ostatnich latach zapewne spotkali autorkę tej książki podczas prelekcji dla pielgrzymów czy pracy w schronisku. Książka powstawała między tymi zajęciami – z wielkiej fascynacji Camino, z dociekliwości i potrzeby serca.” Ks. Roman Wcisło MS Centro Europeo de Peregrinación Juan Paulo II w Santiago de Compostela „Wielkim atutem książki...

Ks. Roman Wcisło MS
Centro Europeo de Peregrinación Juan Paulo II w Santiago de Compostela

„Wielkim atutem książki jest umiejętność odczytania fenomenu Camino na wielu poziomach znaczeń, które nie gubią się w detalach, ale z mozaiki przybliżeń i charakterystyk, bardzo głębokich i opartych na najnowszej literaturze tematu, potrafią przekazać wspólną perspektywę (…) Pozostaję pod wielkim wrażeniem erudycji i uporządkowanego, interdyscyplinarnego oraz metodologicznie poprawnego zgłębiania tego trudnego dla badań zjawiska, jakim jest współczesne Camino de Santiago.”
Ks. dr hab. Piotr Roszak
Pracownia Szlaku Św. Jakuba, UMK w Toruniu

"Dla tych, którzy byli, którzy dopiero się wybierają i którzy marzą, by wyruszyć na Camino... Polecam! Zwłaszcza tym, którzy chcieliby, aby ta droga była pielgrzymką, a nie tylko trekkingiem."
Dr Franciszek Mróz
Bractwo Św. Jakuba w Więcławicach Starych.

źródło opisu: http://www.wydawnictwopetrus.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwopetrus.pl/

micheasz | 2019-01-20
Przeczytana: 2016 rok

Mało jest książek o Camino de Santiago, które tak kompleksowo traktują temat. Nie jest to przewodnik, nie jest to traktat naukowy. Jest to rzetelny zbiór faktów o najstarszej drodze świata.Warto, warto, warto...Jeśli wybierasz się na Camino, przeczytaj, bo znajdziesz tam wiele cennych informacji, które pomogą ci inaczej spojrzeć na Drogę. Jeśli już byłeś w Santiago de Compostela, zajrzyj, porównaj swoją drogę, wróć wspomnieniami i zobacz, ilu rzeczy nie wiedziałeś, idąc szlakiem. Wartościowa książka, pełna cennych refleksji.

agapru | 2018-10-02
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam