Z pasieki do kuchni Przepisy kulinarne

Wydawnictwo: Wydawnictwo BEE&HONEY Sp. z o.o.
pszczoły, pszczelarstwo, miód,
Siuks

O właściwościach leczniczych i kulinarnych miodów napisano już wiele. Natomiast o wyjątkowości tego produktu świadczy fakt, że jest doceniany od stuleci w różnych krajach i kulturach. Miód nie tylko wzbogaca smak potraw, lecz również go zmienia. Bez jego udziału nie byłoby sensu przygotowywać niektórych dań. Jest niezastąpiony przy wypieku pierników, lecz swobodnie można go dodawać niemal do...

Miód nie tylko wzbogaca smak potraw, lecz również go zmienia. Bez jego udziału nie byłoby sensu przygotowywać niektórych dań. Jest niezastąpiony przy wypieku pierników, lecz swobodnie można go dodawać niemal do wszystkiego: do wypieków, deserów, sałatek, surówek, mięs, ryb itd.

Choć miód gryczany zalecany jest do pierników a akacjowy do deserów, to trudno jednoznacznie określić, do jakich potraw powinno się stosować poszczególne gatunki miodu. Co prawda, różnią się one smakiem, aczkolwiek ich
użycie w poszczególnych daniach zależy głównie od naszych upodobań.

W niniejszej broszurce prezentujemy proste przepisy z udziałem miodu i ogólnodostępnych składników. Ich wykonanie z pewnością nie sprawi problemu początkującym w dziedzinie kulinarnej. Życzę Państwu wiele przyjemności z przygotowywania miodowych posiłków oraz... smacznego!
Teresa Kobiałka

źródło opisu: BEE & HONEY Sp. z o.o.

źródło okładki: BEE & HONEY

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!