W Armii Państwa Podziemnego t.1

Wydawnictwo: Askon
historia

Książka jest historyczno-literackim protestem przeciwko uprawianemu przez PRL-owskie pół wieku kłamstwu, mającemu ukryć walkę Armii Krajowej pod fałszywką nazwaną Ruchem Oporu, lansowaną przez zBoWiD. Autor przedstawił w niej 25 relacji konspiracyjno-partyzanckich z róznych stron Polski starej i nowej, prezentujących rozległy front walki żołnierzy Armii Krajowej w całym prawie 6-leciu II wojny światowej. Mamy tu między innymi Warszawę, Polesie i Podlasie, ziemię Lidzką i Grodzieńską, a w kolejnym tomie tego cyklu znajdzie się Kielecczyzna, Nowogródczyzna, Wileńszczyzna, a nawet polskie inflanty.

Dagmara | 2013-07-12
Cavalcanti | 2013-05-10