Pocketful of Sand

Pocketful of Sand
Kindle Edition
2015-03-15
2015-03-15

Bardzo fajna, wciągająca. Trochę więcej akcji na końcu. Jednak to rozwiązanie z dwoma zakończeniami do mnie nie przemawia. Oczywiście, jak za pewne większość czytelników, przeczytałam obydwie wersje zakończenia. Zostanę chyba przy tym pierwszym, drugie dla mnie jakieś dziwne. Nie wiem czy wezmę się za kontynuację. Jako całość polecam, bardzo szybko się czyta, a Emmy wzrusza do łez.

Eden – 23-letniej kobieta przenosi się do małego nadmorskiego miasteczka z 6 letnią córką Emmy. Dziewczynka rozmawia tylko z matką, boi się innych ludzi, a szczególnie mężczyzn.
Cole'a – 29- letni właściciel wynajmowanego domku mieszkający w pobliżu.Eden z dzieckiem ucieka przed niebezpieczną przeszłością, podczas gdy Cole tonie z własnej mrocznej przeszłości ( śmierć dziecka). Ich związek jest niezaprzeczalny od samego początku i kiedy poznaje się ich sekrety, jest to naprawdę bolesne.Polecam.

Piękna historia. Pełna emocji, bólu, cierpienia, żałoby, ale też nadziei, miłości, wiary. Miałam ochotę zbudować zamek z piasku... Uwielbiam historie z małymi bohaterami:) Zazwyczaj dodają niesamowitego kolorytu książce i tak też jest w tym przypadku.

Oboje poranieni przez przeszłość. O Cole'u wiemy praktycznie wszystko od początku, albo przynajmniej się domyślamy. Jednak przeszłość Eden i Emmy przeraża. Jak dla mnie tego było za dużo. Czasami możemy nie zdawać sobie sprawy, że takie potworne rzeczy zdarzają się w prawdziwym świecie.

Wszystko w końcu dobrze się kończy... Ale czy aby na pewno? Autorka ma wspaniały dar komplikowania sytuacji. Jako, że jestem strasznie ciekawska, oczywiście przeczytałam wszystko i trochę żałuję, ale dzięki temu książka wydaje się jeszcze ciekawsza.

Sama historia była bardzo ciekawa, rozwijała się powoli aż do pewnego punktu...być może nie zakochałam się w niej, ale było coś w Cole'u i Eden, że przyciągało uwagę..nie wyobrażam sobie mieć takich problemów jak głowni bohaterowie ale z ciekawością czytałam jak pokonują swoje demony. Na pewno mam ale do dosyć szybkiego urwania tej spokojnej narracji...było boom, trochę akcji dalej i nic. No i osobiście jestem za 1 zakończeniem :)

Od samego początku książka mi się spodobała. Ani na moment nie chciałam jej odkładać, kiedy nagle w kluczowym momencie autorka wyskoczyła z propozycją wyboru zakończenia jako Happy Ending i MORE... wybrałam MORE. I byłam wściekła. Nie dlatego, że tak naprawdę aby otrzymać zakończenie muszę poczekać na następny tom, tylko dlatego, że wszystko co do tej pory przeczytałam może nie mieć aż takiego znaczenia. Zdążyłam wejść w historię, żyć uczuciami bohaterów, ich tragediami, po to by autorka wytarła sobie buty moimi uczuciami? Dlatego nie zwlekając przerzuciłam się na Happy Ending, który w moim odczuciu został napisany "na odwal się". Bardzo szybko się skończył, choć przyznam, ze sedno mi się podobało (w końcu to przecież szczęśliwe zakończenie),z tym, że zaraz po tym... zaczęłam rozważać, czy czasem mój pierwotny wybór nie byłby lepszym finałem. Szczerze nie lubię książek z "alternatywnym zakończeniem" gdyż w moim odczuciu to też troche świadczy o autorze - albo ma pomysł na książkę albo nie. Mimo to zarówno jako pojedynczy egzemplarz, jak i w wydaniu dwutomowym, myślę, że oceniabym książki tak samo (mocne 8),jednak to własnie przez możliwość wyboru zakończenia, książka na długo zapadnie mi w pamięć - co było chyba głównym zamierzeniem M.Leighton.

Nudna , cicha, spokojna, i przwidywalna
Taki Harlequin;/

Nudna , cicha, spokojna, i przwidywalna
Taki Harlequin;/

Piękna historia o dwójce ludzi, którzy boją się zaufać ponownie.
Boją się ponownie kochać i przywiązywać do drugiej osoby. W samotności jest łatwiej, bezpieczniej ale...
Osobna historia Cole'a i Eden łamie serca, ale ich wspólna historia daje nadzieje na lepsze jutro, na pogodzenie się z przeszłością i ruszenie do przodu. Razem.

Piękna historia o dwójce ludzi, którzy boją się zaufać ponownie.

Książka ciekawa, jednak spodziewałam się czegoś więcej. Wszystkie dotychczasowe pozycje tej autorki powalały mnie na kolana, ale ta nie do końca. Historia jest naprawdę interesująca, ale po zakończeniu nie czułam tego czegoś... Nawet nie pomyślałam, żeby wrócić do tej pozycji w przyszłości.

Piękna ksiązka, zastanawiałam się co oznacza tytuł i juz wiem. Polecam

Piękna ksiązka, zastanawiałam się co oznacza tytuł i juz wiem. Polecam