Historia Polski dla dzieci

Papilon
2015-01-01
2015-01-01
9788327111999

Okładka książki Drabble regionalne czyli po 100 słów na 30-lecie Witold Bobrowski, Bogusław Breza, Andrzej Busler, Bogumiła Cirocka, Sławomir Czalej, Dominik Draba, Roman Drzeżdżon, Antoni Dubowicz, Małgorzata Duda, Jarosław Ellwart, Tomasz Fopke, Witosława Frankowska, Katarzyna Iga Gawęcka, Tomasz Gliniecki, Elżbieta Maria Grot, Kazimierz Ickiewicz, Artur Jabłoński, Andrzej Janusz, Henryk Jursz, Daniel Kalinowski, Piotr Kalka, Barbara Kanold, Michał Kargul, Mateusz Klebba, Katarzyna Kluczwajd, Anna Koprowska - Głowacka, Krzysztof Korda, Regina Kotłowska, Krzysztof Kowalkowski, Jacek Krenz, Jan Kulas, Peter Oliver Loew, Adam Murawski, Maria Ollick, Marcin Owsiński, Elżbieta Pasterska, Dariusz Piasek, Michał Piotrowski, Konrad Remelski, Dagmara Silwanowicz, Piotr Skurzyński, Tatiana Slowi, Ryszard Struck, Ewa Struck-Slawik, Magdalena Świerczyńska-Dolot, Mariusz Szmidka, Kazimierz Trybulski, Krzysztof Tyborski, Marcin Tymiński, Beata Waśniewska, Mieczysław Wilczewski, Krystian Zdziennicki
Drabble region... Witold Bobrowski, B...
Okładka książki Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rzepko, Marcin Biegluk, Michał Ciesielski, Marcin Czyżniewski, Krzysztof Dopierała, Adam Dylewski, Krzysztof Fedorowicz, Stanisław Figiel, Marcin Gołąbek, Mateusz Greczyło, Ewa Jaroszyńska, Mateusz Kaczyński, Paweł Klimek, Olga Kołudzka, Jerzy M. Kosacki, Małgorzata Kowalczuk, Ada Krakowiak, Daniel Kuziora, Magdalena Malinowska, Joanna Markin, Małgorzata Mazurek, Mariusz Moritz, Marek Motak, Krystyna Nieścior, Wojciech Nowicki, Janusz Pazder, Marek Piasecki, Emilia Pollok, Joanna Rogińska, Barbara Salamon-Szympruch, Stanisław Sikora, Cyprian Skała, Arkadiusz Skonieczny, Piotr Skurzyński, Magdalena Stefańczyk, Daria Strączyńska, Jarosław Swajdo, Patryk Świątek, Bartłomiej Szaro, Paweł Szpala, Edyta Tomczyk, Agnieszka Tutak, Joanna Tutak, Magdalena Ujma, Agnieszka Wałek, Marek Waśkiel, Aleksandra Zagórska-Chabros, Samanta Zarawska-Cwynar, Barbara Zygmańska
Polska na weekend Wanda Bednarczuk-Rz...
Okładka książki Dreszcze Kinga Bągard, Piotr T. Dudek, Emil Gieras, Bartłomiej Grubich, Anna Grzanek, Artur Jastrzębowski, Jacek Kalinowski, Grzegorz Kałużny, Grzegorz Kopiec, Marta Krajewska, Katarzyna Rupiewicz, Joanna Rybka, Jakub Rykowski, Piotr Skurzyński, Anna Szumacher, Katarzyna Tomczyk, Istvan Vizvary, Martyna Walerowicz, Kosma Woźniarski
Dreszcze Kinga Bągard, Piotr...

O historii Polski można by opowiadać bardzo długo. Jest przecież o czym. Zdecydowanie powinniśmy też opowiadać o niej swoim dzieciom już od najmłodszych lat. Gdy jednak potrzebujemy fachowego wsparcia w tej dziedzinie warto ich biblioteczkę wzbogacić w książkę, która by tą wiedzą zawsze służyła, uzupełniała zapomniane fakty i w przystępny sposób objaśniała dzieje naszej ojczyzny. Interesującą publikacją w kompleksowy sposób przybliżającą historię Polski najmłodszym jest książka „Historia Polski dla dzieci”.

Czytelnik znajdzie w niej szereg informacji począwszy od historii powstania państwa polskiego poprzez rządy kolejnych władców, wielkie wojny, powstania, rozbiory, sylwetki osób mających wpływ na losy naszego kraju aż do powojennej Polski roku 1990. Łącznie jest tu aż 60 tematów, które w prosty i ciekawy zarazem sposób nakreślają dzieciom dzieje naszej Ojczyzny. Poza treściwym tekstem publikację wzbogacono o liczne ilustracje, fotografie, mapy, portrety wielkich bohaterów, ramki zawierające warte zapamiętania ciekawostki lub wyjaśnienia trudniejszych pojęć.

Książka różni się od tradycyjnych podręczników historii. Przede wszystkim nie zalewa młodego czytelnika natłokiem nudnych informacji. Przeciwnie, jest skarbnicą wiedzy obrazującą dzieje naszego kraju w sposób, który nawet najmłodszych zachęci do jej poznawania i poszerzania. Świetnie sprawdzi się w szkole ale będzie też wciągającą lekturą do przeczytania w domowym zaciszu i to zarówno dla miłośnika historii jak i dziecka, które ma z nią styczność po raz pierwszy. Autor Piotr Skurzyński (ur. 1966) - dziennikarz, prawnik, pisarz, autor kilkunastu publikacji turystycznych i popularnonaukowych, odnosi się w niej przecież do naszych korzeni, kultury, tradycji i przemian, które ukształtowały obecnie istniejący kraj i obecnych Polaków.
Co ciekawe jest solidnie wydana. Sama już oprawa zachęca do zajrzenia w jej karty. Myślę, że każdy kto pokusi się o to będzie usatysfakcjonowany sposobem w jaki autor przekazuje w niej wiadomości dzieciom. Polecam ;)

• Co za historia!
  • literatura dziecięca