Historia Polski dla dzieci

Wydawnictwo: Papilon
9788327111999
pozostałe
emik84

Bogato ilustrowana historia Polski dla dzieci, która w zwięzły a zarazem wyczerpujący sposób przekazuje młodemu czytelnikowi wiedzę o przeszłości naszego kraju, narodu, społeczeństwa i kultury. Dzieci znajdą w książce najważniejsze fakty z dziejów Polski i wiele ciekawostek, natomiast pasjonaci historii - przyjemną lekturę. Mamy nadzieję, że czytanie tej pięknej książki zaszczepi w młodych...

Mamy nadzieję, że czytanie tej pięknej książki zaszczepi w młodych czytelnikach miłość do swojego kraju, szacunku do Ojczyzny i jej bohaterów oraz świadomości i poczucia dumy z bycia Polakiem.

emik84 | 2015-09-05

O historii Polski można by opowiadać bardzo długo. Jest przecież o czym. Zdecydowanie powinniśmy też opowiadać o niej swoim dzieciom już od najmłodszych lat. Gdy jednak potrzebujemy fachowego wsparcia w tej dziedzinie warto ich biblioteczkę wzbogacić w książkę, która by tą wiedzą zawsze służyła, uzupełniała zapomniane fakty i w przystępny sposób objaśniała dzieje naszej ojczyzny. Interesującą publikacją w kompleksowy sposób przybliżającą historię Polski najmłodszym jest książka „Historia Polski dla dzieci”.

Czytelnik znajdzie w niej szereg informacji począwszy od historii powstania państwa polskiego poprzez rządy kolejnych władców, wielkie wojny, powstania, rozbiory, sylwetki osób mających wpływ na losy naszego kraju aż do powojennej Polski roku 1990. Łącznie jest tu aż 60 tematów, które w prosty i ciekawy zarazem sposób nakreślają dzieciom dzieje naszej Ojczyzny. Poza treściwym tekstem publikację wzbogacono o liczne ilustracje, fotografie, mapy, portrety wielkich bohaterów, ramki...