Waterloo Niemieckie zwycięstwo

Wydawnictwo: Armagedon
historia

Slawinio | 2016-12-09

Książka napisana pod tezę tyłową, niestety nie do końca można się z nią zgodzić. Autor nie przekonał mnie do niej. Sam nie ukrywa też pruskiej żądzy odwetu - co jeszcze bardziej odstręcza od takich "wyzwolicieli Europy". Same opisy kampanii i bitew zbyt szczegółowe i aż męczące. Wśród masy szczegółów umyka, czy starcie dotyczyło małej grupki czy było decydujące dla całej bitwy / kampanii.
Na plus niewątpliwie można zaliczyć opis sporów Wielkiej Brytanii, Austrii i Prus o mniejszych niemieckich sojuszników (większość była świadoma czym grozi pruska ekspansja)

| 2013-07-19
| 2013-02-28