Historia pewnej miłości

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska
Someone Else's Love Story
literatura piękna
karollllllla

Życie Shandi Pierce to istna ekwilibrystyka. Dziewczyna kończy studia, wychowuje samotnie trzyletniego genialnego synka Nathana i umiejętnie lawiruje między skłóconymi, rozwiedzionymi rodzicami. Podczas napadu w minimarkecie na stacji benzynowej zakochuje się w człowieku, który osłania jej syna przed uzbrojonym napastnikiem i sam zostaje ranny. Zajęta swoimi uczuciami nie wie, że jej ukochany...

Zajęta swoimi uczuciami nie wie, że jej ukochany zmaga się z demonami własnej przeszłości. Nie dostrzega także ogromnej miłości – namiętnej i wiernej – którą obdarza ją przyjaciel z dzieciństwa.

Bohaterowie będą musieli stawić czoła swoim przeznaczeniom, dokonać wyborów, które ujawnią zaskakującą prawdę na temat miłości, życia i świata, których do tej pory tak naprawdę nie znali.

źródło opisu: http://www.empik.com/historia-niezwyklej-milosci-j...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/historia-niezwyklej-milosci-j...»

CandyKiller | 2019-02-14
Przeczytana: 14 lutego 2019

Świetna książka, nie mogłam się od niej oderwać. Szkoda, że tak szybko się skończyła.

Gosia | 2019-01-06
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Taka ładna okładka, a taka słaba książka.
Może jeszcze kiedyś dam szansę Joshilyn Jackson.
Może ja nie rozumiem tej pisarki, ale jej książka wydaje mi się po prostu dziwna. Na początek rozwleczona niemiłosiernie na kilka rozdziałów scena napadu.
Potem jest nieco lepiej, ale wszystko psują bohaterowie, którzy tworzą tę historię. Jacyś dziwaczni, oderwani od rzeczywistości, same skomplikowane i mało prawdopodobne przypadki, zderzenie wielu kultur, wierzeń religijnych, chorób i psychologicznych zagadek. Ciężko ich zrozumieć i za nimi nadążyć.
Pomysł na książkę wydaje się niezły, ale pisarka tak go udziwniła, że wyszło coś mało zrozumiałego, bez logicznych wątków i z zakończeniem, które wielu z nich nie kończy.
Tak jakby pisarka chciała napisać coś ponad zwykłą historię miłosną, ale sama zaplątała się w swoich pomysłach.
Niby prosta a męcząca w czytaniu.
Na razie autorkę odkładam na bok.
Można przeczytać. Może do kogoś bardziej trafi.

Ynka | 2018-10-21
Przeczytana: 19 października 2018

Ależ mnie ta książka zmęczyła... czytałam, czytałam i nie mogłam przeczytać. Sięgnęłam po "Historię..." po znakomitej, rewelacyjnej powieści "Prawie siostry" tej samej autorki i srodze się rozczarowałam! Fabuła nie wciągnęła mnie ani trochę. Bohaterowie nie wzbudzali sympatii - wszyscy jacyś tacy... "niedorobieni". Niedopracowani. Dziwaczni. Trudno było zrozumieć ich zachowanie. Mam wrażenie, że autorka miała niezły pomysł, ale nie przemyślała realizacji. Mało interesujące postacie, a fabuła... po prostu nudna, pełna wątków, które prowadzą donikąd (zakończenie nie zamyka wszystkich wątków, jest nijakie i nieciekawe). Uhh. Książka zupełnie do mnie nie "trafiła" :(
Może dam autorce kolejną szansę i sięgnę po coś jeszcze. Ale tylko ze względu na świetne "Prawie siostry" - które polecam. "Historii pewnej miłości" nie polecam zdecydowanie.

Karpeliina | 2018-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2018

Zaskakująca, ciekawa, pełna ciepła i wzruszeń historia o odkrywaniu tajemnic z przeszłości. Autorka tak wciągnęła mnie w świat Shandi i innych postaci, że z przykrością odkładałam książkę po przeczytaniu ostatniej strony. Serdecznie polecam!

dorzynka | 2017-04-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

lekkie czytadełko, ale wartościowe.
czasem sami staramy się zatracić to co najlepsze w nas.
niestety.

Marta | 2017-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2017

Miłość nie jedno ma imię czasem nie trzeba daleko szukać

Monika | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

"- Kiedy urodziłam Nattyego byłam dziewicą. Długo wierzyłam, że to cud.
"Cud" to inne określenie magii, a magia to nauka, tyle że jeszcze niewytłumaczona. Najprostsze wyjaśnienie stwierdzenia Shandi to takie, że potrzebne jej są leki przeciwpsychotyczne. ..."

"- Wszystko miwiruje przed oczami - skarżyłam się. - Masz rację. Ktoś musiał dać mi narkotyk, ale chyba nie..._ Urwałam, nie potrafiłam wydusić z siebie tego słowa."

Bohaterowie stawiają czoło swoim przeznaczeniom, muszą dokonać trudnych wyborów. Odkrywają i poznają zaskakujące prawdy o miłości, życiu, świecie o którym jak się okazuje mało wiedzieli.

Magdalena Zimniak | 2016-10-10

Książki Joshilyn Jackson zaskakują. Patrząc na okładki i tytuły, można spodziewać się słodkiego romansu i trochę łatwych łez. Tymczasem zarówno ta powieść, jak i "Inna niż wszystkie" opowiadają ciekawą, poruszają historię i oddają niebanalną osobowość bohaterów. Trochę mroku, nieco miłości, poplątane relacje międzyludzkie i ciekawe zakończenie.

Shandi Pierce skończyła studia wychowuje samotnie 3-letniego genialnego, mądrego synka Nathana pełna zawirowań, nie dogaduje się ze swoimi rodzicami, z którymi jest skłócona.
W minimarkecie podczas napadu zostaje uratowana i osłania jej syna przed uzbrojonym, niebezpiecznym napastnikiem.
Między dwojgiem rodzi się silne, głębokie uczucie zakochują się w sobie.
Trudne wybory, o miłości i uczuciach historia.
Zaskakująca, pozytywna pełna ciepła, elegancji i wzruszeń jednakże też zabawna, wzruszająca do łez.
Ciężko jest oderwać się od książki, cudna po prostu!!!!!