Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce

Wydawnictwo: Samo Sedno

Zastanawiasz się, jak zatrzymać szczęście na dłużej i z nadzieją patrzeć w przyszłość? Chcesz poczuć autentyczną radość i zarażać innych swoim optymizmem? Nie wiesz, dlaczego dotychczasowe zmiany w życiu nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Wierzysz, że twoje życie może być wartościowsze i po prostu spełnione? Nie bój się szczęścia! Przeprowadź pozytywną rewolucję w swoim życiu i uwierz,...

Nie bój się szczęścia! Przeprowadź pozytywną rewolucję w swoim życiu i uwierz, że twoje życie może być spełnione!

Odkryj i rozwijaj swoje mocne strony oraz umiejętności, które pomogą zbudować siłę wewnętrzną i lepiej znosić trudne sytuacje. Spełniaj się w relacjach z bliskimi osobami, naucz się wyznaczać sobie cele i je realizować. Zacznij pracę z własnymi przekonaniami i uwierz w swoje możliwości!

Dzięki poradnikowi:
- nauczysz się podejścia, które pozwala cieszyć się życiem, dążyć do poczucia spełnienia i zadowolenia oraz akceptacji tego, czego nie da się zmienić
- poznasz inspirujące historie innych ludzi oraz sprawdzone sposoby na to, jak poprawić swoje samopoczucie i nastawienie do świata
- dowiesz się, czym jest psychologia pozytywna i co ją różni od pozytywnego myślenia
- znajdziesz równowagę między własnymi pragnieniami a rzeczywistością i wprowadzisz pozytywne zmiany w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym

źródło opisu: http://www.samosedno.com.pl/co-z-tym-szczesciem-ps...(?)

źródło okładki: http://www.samosedno.com.pl/

eduko7 | 2016-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

To nie jest zbiór frazesów ani tanich receptur na... szczęście. To raczej poradnik, zbiór myśli, doniesień z badań, ćwiczeń pozwalających nam na pracę z samym sobą. Pokazujących, że istota szczęścia leży w naszym pojmowaniu go. Zachęcający do stawiania sobie celów, poszukiwania strategii osiągania ich i uczenia się w ten sposób... Nie jest to książka na jeden wieczór czy na dwa... To publikacja, którą wart studiować i dzięki temu lepiej poznawać samego siebie.

Magdalena | 2016-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Czy są coś warte? Czy warto je kupić? I czy pomogły mi coś zmienić w życiu? Na tych pytaniach się skupię pisząc o danej książce. No nic, to przejdźmy do dzisiejszego dzieła, czyli książki "Co z tym szczęściem?"

Poradnik ten wygrałam w konkursie. Bardzo chciałam go wygrać i dlatego też się ucieszyłam, że mi się udało. Poza nim mam w domu jeszcze 3 poradniki oraz pozytywnik, o którym już pisałam.

Aby napisać coś mądrego i prawdziwego o tej książce, postanowiłam czytając, robić też ćwiczenia, które w niej są. Później też są zadania, które pomogą rozwinąć pewne cechy charakteru, które również zaczęłam robić, ale jednak pisząc dzisiejszy post, nie wszystkie jeszcze zrobiłam. Niektóre z nich robić w ogóle nie będę, bo na przykład dana cecha nie jest dla mnie interesująca.

Książka składa się z sześciu rozdziałów.
Na samym początku dowiemy się czym różni się psychologia pozytywna od pozytywnego myślenia. Poradnik dotyczy psychologii pozytywnej. I już w pierwszym rozdziale znajdziemy...

Kulturalny Bałagan | 2016-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Warto przeczytać i zastosować rady zawarte w książce, otwiera oczy

Alicja Górska | 2015-12-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

(...)

Czy polecam? Jasne, dlaczego nie. Jeżeli wiecie, że macie problem z pozytywnym podejściem do życia, albo wprost przeciwnie, jesteście optymistami, ale z tego optymizmu nic szczególnego nie wynika poza ogólnym „będzie dobrze”, to jakieś wnioski z „Co z tym szczęściem?” będziecie w stanie wyciągnąć. Zwłaszcza, jeżeli naprawdę czujecie się gotowi na zmiany. Jeżeli jednak, jak ja, nie jesteście przekonani do typowej formy poradnikowej i szukacie czegoś nowatorskiego, innego i nieszablonowego, to… szukajcie dalej.

ksiazkaznadzieja | 2015-11-14

Książka „Co z tym szczęściem?…” Iwony Kucharewicz – konsultantki, trenerki biznesu i właścicielki firmy szkoleniowej została poświęcona „szczęściu”. Szczęście owo zostało tu zaprezentowane z pozycji psychologii pozytywnej, którą to nauką pasjonuje się autorka...

Cała recenzja na:

Klaudyna Maciąg | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, Moje zbiory
Przeczytana: 20 października 2015

Nie należę do ślepych wyznawców poradników, często podchodzę do nich ze sceptycyzmem, ale po lekturze Co z tym szczęściem? nabrałam mnóstwa pozytywnej energii i poczułam się zmobilizowana do działania. Wróciłam do aktywności, które porzuciłam, zniechęcona. Przestałam przejmować się tym, co nieistotne - szczególnie ludźmi, którzy swoim pesymizmem zatruwają mi życie. Odkryłam wiele sposobów na poprawienie swoich relacji z otoczeniem i z samą sobą. To wiele cennych lekcji, które rzadko wynoszę z poradników.

Cieszy mnie to, że Iwona Kucharewicz nie sprzedaje złotych rad i nie obiecuje gruszek na wierzbie. Jej celem jest wskazanie drogi, która wymaga od czytelnika obserwacji, pracy i dużej dozy samozaparcia. Swoją książkę oparła na rozwojowych ćwiczeniach, interesujących przykładach z życia i ciekawych teoriach dotyczących psychologii pozytywnej (nie tylko w życiu, ale i biznesie).

Można śmiać się z poradników i ich czytelników i nie mieć z tego nic, poza sekundą satysfakcji. Można...

jovika | 2015-09-24
Przeczytana: 12 września 2015

psychologia pozytywna w pozytywnym wydaniu.
dzięki Autorce mamy kolejną szansę, z Jej pomocą, pomóc sobie samym i stanąć po dobrej stronie Mocy.
książka niesie ze sobą dużo energii i dzięki niej chce się chcieć!
swój egzemplarz mam nawet z dedykacją. dziękuję, Iwona!

Magdalena Żerek | 2015-09-14
Przeczytana: 14 września 2015

Szczęście – wartość pożądana, ale czy możliwa do zdobycia?

Na podstawie badań przeprowadzanych przez Gallup International, 63% polskich respondentów zadeklarowało zadowolenie z życia. Jak więc pokazują to przeprowadzane analizy, wielu Polaków jest szczęśliwych. Oni oraz ci, którzy szczęścia ciągle poszukują, powinni przeczytać „Co z tym szczęściem? Psychologia pozytywna w praktyce” Iwony Kucharewicz, żeby nauczyć się, jak lepiej funkcjonować i radzić sobie z trudnymi sytuacjami, kiedy tylko pojawią się w ich życiu.

Iwona Kucharewicz jest przede wszystkim trenerką biznesu, ale też konsultantką i właścicielką firmy szkoleniowej Randori. W swojej książce „Co z tym szczęściem?” przybliżyła czytelnikom główne założenia psychologii pozytywnej, pokazując jednocześnie, jak osiągnięcia z przestrzeni tego nurtu naukowego można wykorzystać w codziennym życiu. Autorka przekonuje, że psychologię pozytywną trzeba traktować zwłaszcza jako profilaktykę dotyczącą samopoczucia człowieka i...

MoznaPrzeczytac | 2015-09-03
Przeczytana: 03 września 2015

Szczęście… Temat odwieczny i dość mocno (prze)eksploatowany. Dawniej – głównie przez filozofów, a dziś szczególnie w literaturze dotyczącej rozwoju osobistego. Bowiem odkąd tylko człowiek istnieje, istnieje też pytanie: jak żyć, aby być szczęśliwym? I trudno się temu dziwić – ostatecznie, któż z nas nie poszukuje drogi do szczęścia? (Zapewne ci, którzy już je odnaleźli, ale oni prawdopodobnie nie sięgają po tego typu publikacje).
Publikacja „Co z tym szczęściem?…” Iwony Kucharewicz – konsultantki, trenerki biznesu i właścicielki firmy szkoleniowej – poświęcona została szczęściu w ujęciu psychologii pozytywnej, którą pasjonuje się autorka. Psychologia pozytywna to bardzo ciekawy i względnie nowy nurt w psychologii. Za jego ojca uważany jest Martin Seligman (m.in. „Optymizmu można się nauczyć”, „Prawdziwe szczęście”). W centrum zainteresowania p. pozytywnej znajduje się człowiek zdrowy i szczęśliwy. W przeciwieństwie do psychologii zorientowanej na patologię – nurt pozytywny bada...