The Placebo Effect C1-C2

Wydawnictwo: Edgard
angielski, nauka, kryminał,
m8989

Farmaceutyczny gigant Castle & Birds kończy badania nad nowym lekiem. Prezes firmy podczas urlopu na francuskiej riwierze namawia swojego przyjaciela doktora Johna Gunna do porzucenia wymagającej pracy na ostrym dyżurze na rzecz intratnej posady u jego boku. John nie wydaje się być zainteresowany propozycją, dopóki do gry nie wkracza zmysłowa i swawolna szesnastoletnia córka prezesa. Tymczasem ostatnia seria badań kończy się tragicznie – dziewczyna, której podano testowany lek, umiera...Przekręty farmaceutyczne, medialne manipulacje, korupcja, dylematy etyczne, kryzys wieku średniego i romans dojrzałego lekarza z inteligentną lolitą. „The Placebo Effect" to wciągający thriller medyczny, z którym poznasz współczesne angielskie słownictwo, utrwalisz poprawne konstrukcje leksykalno-gramatyczne i przekonasz się, że nauka języka obcego może być przyjemnością, której nie sposób się oprzeć!Angielski thriller – zabójczo wciągający!Angielski THRILLER z ćwiczeniami to:* współczesne angielskie słownictwo na poziomie zaawansowanym C1-C2,* 80 urozmaiconych ćwiczeń leksykalno-gramatycznych,* na marginesach tłumaczenia trudniejszych słówek i wyrażeń,* klucz odpowiedzi oraz praktyczny słowniczek angielsko-polski (ponad 1200 słów).

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.jezykiobce.pl/angielski-thriller-z-cwic...»

Joanna Bożek | 2016-03-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Angielski
Przeczytana: 01 marca 2016

Seria "Angielski z Kryminałem" zaintrygowała mnie od pierwszej chwili. Na rynku książki możemy znaleźć kilka pozycji tego typu - to znaczy - “powieści do nauki języka”, czym ta seria miałaby się wyróżnić?

Odpowiedź przychodzi od momentalnie po otwarciu książki. Przyjemna dla oka czcionka, pogrubione trudniejsze wyrazy i co wydaje mi się najważniejsze - tłumaczenie ich na marginesie. To ważny argument, bowiem nie jest konieczne zaglądanie do słownika w poszukiwaniu niezrozumianego słowa.
Seria podzielona jest na poziomy, adekwatne do trudności słownictwa zawartego w nich. The Placebo Effect oznaczona jest jako C1-C2 czyli jest to słownictwo na poziomie zaawansowanym.
Dodatkowo w książce znajdziemy ćwiczenia oraz słownik trudniejszych wyrazów na końcu.

Przechodząc do fabuły, to muszę przyznać, że choć szczerze mnie zainteresowała, to po przeczytaniu książki czuję pewien niedosyt.
Fabuła bardzo ciekawa, szemrane interesy i romans który nie powinien się wydarzyć nadaje jej...