karollllllla

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty, oni chcą stworzyć idealne święta. Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna...

Śnieg ciągle pada, zaspy uniemożliwiają jazdę samochodom, a prąd w całej okolicy zostaje odcięty. W małym pensjonacie koło Pięknej Góry, tej Wigilii, wbrew swojej woli, spotka się kilka rodzin. Okna Pensjonatu rozświetlą się, a jego pokoje wypełni gwar rozmów. Niespiesznych, i chociaż przypadkowych, pełnych nadziei na lepsze jutro.

Tego roku kilku bohaterów Cichej 5 powróci.
W zupełnie innych okolicznościach będą musieli stawić czoło kolejnym świętom Bożego Narodzenia.
Bo czasem los musi nieustannie przypominać o tym, co ważne.
Rozświetla niebo i wskazuje nam drogę. Wystarczy nią pójść.

Jeden Pensjonat, jeden wieczór, kilka opowieści

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/111

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/111

Hania | 2016-01-07
Przeczytana: styczeń 2016

Jest to jedna z najlepszych książek o tematyce świąt jaką w życiu czytałam. Od pierwszych stron otuliłam się płynącą z jej środka magią. Największe wrażenie zrobiła na mnie babcia Agnieszka, niezwykle mądra, urokliwa i cudowna osoba, w której się zakochałam bez pamięci:). Mam nadzieję, że ja kiedyś będę mogła być taką babcią Agnieszką dla swoich wnuków, pełną marzeń, wiary, nadziei i przede wszystkim miłości.
Założyłam sobie, że te opowiadania będę czytała co roku, gdyż poprzez tę książkę budzi się we mnie niesamowicie pozytywna paleta emocji:)
"Siedem życzeń" skradło moje serce na zawsze!
Z całego serca polecam tą lekturę. Jest w niej tyle prawdy, mądrości a także poczucie humoru:)
Oby takich pensjonatów "Pod kurą" było więcej:)

Karina | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

"Siedem życzeń" nie jest bezpośrednio związane z "Cichą 5", a nieznajomość zeszłorocznego tytuły nie wpłynie na negatywny odbiór tej drugiej. Jedynie babcia Agnieszka jest postacią, która przywędrowała do "Siedmiu życzeń"Zbiór opowiadań polskich Pisarek dla wszystkich, którzy chcą poczuć magię świąt, którzy wierzą w bożonarodzeniowe cuda, dla wszystkich, którzy tęsknią za białymi świętami (w książce śniegu dużo i ciągle sypie!)Gorąco polecam:)
Gorąco polecam:)

księgozbiór | 2019-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2019

Kolejna z serii „polskich składanek” i znów w świątecznym nastroju. Tym razem jednak w mazurskim klimacie. Klamrą zamykającą wszystkie historie jest przeurocza, aczkolwiek lekko szalona babcia Agnieszka, którą spotkaliśmy już na Cichej 5. Po wielu perturbacjach życiowych nasza bohaterka, zostaje właścicielką pensjonatu na Mazurach. Pensjonat mimo, iż jeszcze niegotowy w dziwnych okolicznościach przyrody zapełnia się w jedną magiczną noc. Tą specjalną noc, kiedy nikt nie powinien być sam. Te okoliczności przyrody to oczywiście wszechobecny, nieprzestający padać śnieg, który pada w rytmie Najlepszego Radia Świata, które pobrzmiewa w każdym opowiadaniu a w jednym nawet gra główną rolę. Gdybym słuchała radia to na pewno byłoby to moje ulubione radio.
Wszystkie opowiadania, a jest ich siedem, pokazują nam wiele odcienie miłości. A jak wiemy miłość może przebierać różne formy nie tylko tą romantyczną. Czasem jest trudna, czasem okrutna, a czasem każe na siebie bardzo długo czekać....

eduko7 | 2016-01-03
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Magiczna, czarowna. Czytałam bez przerwy, ponieważ nie mogłam i nie chciałam się oderwać a jednocześnie czułam żal, że za szybko skończy się. Pozwoliła mi bardziej poczuć klimat świąt, docenić atmosferę, która im towarzyszyła.
Siedem Autorek, siedem życzeń, siedem przesłań a może więcej?! Perspektywa kilku bohaterów, a jednak całość spójna. Będę do niej wracała. Polecam.

Liczba stron: 407
''Kola,przeznaczenia nie można oszukać.I nie można też oszukiwać samego siebie.W każdym momencie naszego życia jest na coś czas.Dlaczego nie wstydzimy się powiedzieć,że jesteśmy na coś zbyt młodzi,a za cholerę nie przechodzi nam przez gardło zdanie''Jestem za stara,by skakać ze spadochronem?''.

''Siedem życzeń'' to magiczna i świąteczna książka.Bije od niej ciepło.Już od pierwszych stron,wiedziałam,że na pewno będę zadowolona! I jestem.Wszystkie 7 opowiadań bardzo mi się podobały,łączyły się one w całość.Rodzinne nieporozumienia,szukanie szczęścia,miłość i oczywiście White Christmas znajdziecie w tej powieści:) Przypadkowe osoby i zdarzenia losowe sprowadziły ich wszystkich do miłego i przytulnego pensjonatu''Pod kurą'',gdzie każdy znajdzie tam ciepło i zrozumienie.
Z racji,iż uwielbiam świąteczny klimat,książkę 7 wspaniałych autorek przeczytałam w dwa wieczory.
Polecam:)

Pola | 2016-10-14
Przeczytana: październik 2016

I ponownie książka z tych łatwych i lekkich.
"Siedem życzeń" to zbiór opowiadań o tematyce świątecznej. Krótkie opowiadania tchnące magią i ciepłem oraz klimatyczne miejsce na Mazurach i oczywiście nietuzinkowa babcia Agnieszka.
Choć brzmi to bardzo pięknie, ja wynudziłam się podczas tej lektury. Zdecydowanie takie książki to nie dla mnie.

lexis | 2017-01-29
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Kolejny po "Cichej 5" zbiór opowiadań bożonarodzeniowych pióra siedmiu współczesnych polskich pisarek.

Ponownie możemy zanurzyć się w ciepłej, wigilijnej atmosferze, pomimo, że w książkowej rzeczywistości za oknem mróz i śnieżyca.
Znów losy bohaterów splatają się, tym razem dzięki pewnemu mazurskiemu pensjonatowi i mazurskiej rozgłośni radiowej.
Znowu możemy śmiać się i wzruszać razem z bohaterami (niektórych pamiętamy z "Cichej 5").
Znowu możemy spróbować wrócić do tego, co najważniejsze, dobrych emocji, życzliwości, bliskości innych ludzi, nadziei. Do prawd prostych i pokrzepiających.
Możemy spróbować uwierzyć w dobre zrządzenia losu, dobro i mądrość, które drzemią w każdym człowieku. Możemy się wzruszyć, zadumać, roześmiać.

Poziom opowiadań, podobnie, jak w "Cichej 5", zróżnicowany, Najbardziej przypadła mi do gustu historia o wigilii w szpitalu ("Powrót do domu"). Niewątpliwie warty uwagi i mocno wzruszający jest utwór "Sprawdź, czy drzwi są otwarte…", zaś...

Biblioteczka Rudej | 2015-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2015

Kontynuacja Cichej 5 w nostalgiczny sposób wprowadza nas w święta Bożego Narodzenia.W czas miłości,wybaczania i zrozumienia

Grażyna Este | 2017-02-04

Zgrabnie połączone kolejne rozdziały, pisane przez różne autorki. Wyszła całkiem klimatyczna i miła powieść. Wszystko zaczyna babcia Agnieszka, która dzięki wnukowi i jego przyjacielowi osiedla się w nowo zakupionym pensjonacie na Mazurach /trochę zaniedbanym/ i tutaj odnajduje radość. Inni bohaterowie tej lektury mają swoje drogi życia z różnymi problemami, jednak los doprowadzi ich do spotkania właśnie w ten magiczny czas świąt Bożego Narodzenia. Sporą rolę odegra też Najlepsze Radio Świata z Olsztyna. Czy odnajdą się ludzie, którzy pragną kochać i być kochani? A może niektórzy wreszcie nauczą się rozumieć, co jest w życiu ważne?
Sądzę, że warto zapoznać się z tą książką /napisaną przez siedem różnych osób, a jednak wszystkie rozdziały razem wiążą się ze sobą bardzo dobrze/.

Marianna | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Siedem historii o tym,że Wigilia to dzień cudów,i że tego magicznego dnia spełniają się marzenia. Książka lekka,przyjemna,pełna ciepła i świątecznych zapachów. Polecam.