Farbowana blondynka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Szczęście? Jest na nie jakaś recepta? Tamara przyjeżdża z prowincji z gotowym planem na szczęście: najpierw kariera i odpowiedni status materialny, później mąż, może nawet dzieci... Nie. Jedno dziecko. W dalekiej przyszłości – i tylko wówczas, jeśli on się będzie upierał. Ma jasno wytyczoną ścieżkę. Konsekwentnie realizuje kolejne cele i krok po kroku osiąga to, co sobie założyła. Jej...

Szczęście? Jest na nie jakaś recepta?

Tamara przyjeżdża z prowincji z gotowym planem na szczęście: najpierw kariera i odpowiedni status materialny, później mąż, może nawet dzieci... Nie. Jedno dziecko. W dalekiej przyszłości – i tylko wówczas, jeśli on się będzie upierał. Ma jasno wytyczoną ścieżkę. Konsekwentnie realizuje kolejne cele i krok po kroku osiąga to, co sobie założyła. Jej pierwsze sukcesy zawodowe zbiegają się w czasie ze świadomą i dość znaczącą zmianą wizerunku. Rodzi się w niej przekonanie, że odpowiedni wygląd jest furtką do osiągniecia wszelkich zamierzeń.
W pracy bezwzględna, chłodna i dumna, prywatnie poszukująca silnego męskiego ramienia. Wspierają ją cztery dzielne przyjaciółki.
W ich idealnie poukładanym świecie zaczyna jednak czegoś brakować. A może to najwyższa pora, żeby przestać planować?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Gosia | 2018-01-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 30 stycznia 2018

Danuta Noszczyńska po raz pierwszy gości w mojej biblioteczce.
Wiem, że w ostatnich latach nastąpił wysyp polskich pisarek, ale P. Noszczyńska w ogóle nie była mi znana. Chyba za mało ją promują. I jeszcze moje zaskoczenie, że to autorka całkiem sporej ilości książek. Jednak ciągle jeszcze za mało wiem o literaturze, nawet tej kobiecej.
Historia całkiem ciekawa i wciągająca. Wyznacznikiem tego może być chyba zarwana noc.
Pod płaszczykiem prostej i lekkiej opowieści pisarka przemyca kilka prawd dotyczących młodej kobiety sukcesu w polskiej rzeczywistości.
Główna bohaterka, pochodząca z prowincjonalnego miasteczka, swoim uporem i pracą przechodzi kolejne awanse na ścieżce swojej kariery.
Spory w tym udział ma dbałość o własny wizerunek i wygląd.
Jednak po osiągnięciu pewnego statusu pora rozejrzeć się za mężczyzną na stałe. Tamara wprowadza w życie plan, który ma zakończyć się sukcesem. Jednak nie wszystko układa się po jej myśli. Oczywiście do czasu...
Pomimo lekkiej konwencji...

BagatElka | 2016-02-04
Na półkach: 📚 Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 03 lutego 2016

"Farbowana blondynka" to strzał w dziesiątkę.
Świetna rozrywka i uśmiech od ucha do ucha gwarantowany.
Czytałam w nocy więc od czasu do czasu musiałam głośny rechot tłumić poduszką.
Styl pani Noszczyńskiej odpowiada mi w stu procentach a poczucie humoru jest idealnie w moim guście.
Polecam każdemu na poprawę nastroju ,po stresującym dniu,po kłótni z mężem i w ogóle,niezależnie od pory roku i dnia.

Gosia | 2016-06-06
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 06 czerwca 2016

Tamara przeprowadza się z małego miasteczka do dużego miasta. Dosyć szybko robi karierę zawodową, lecz nie może znaleźć szczęścia w miłości. Książka momentami przynudnawa, ciężko mi było ją dokończyć.

Agacha | 2016-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 września 2016

Książki pani Noszczyńskiej lubię za ich specyfikę. Bawią do łez, jak "Luizę pilnie sprzedam", czy są totalnie zakręcone jak "Historia nie Magdaleny" Sięgam po taką książkę i wiem, kto jest autorem i czego mogę się spodziewać.
W tym przypadku niestety było inaczej. Jak dla mnie, to zwykła powieść dla kobiet. Owszem, sympatyczna i ciekawa, ale tylko jako czytadło. Nie ma tego czegoś, czego zawsze szukałam w książkach tej autorki. Dlatego tylko 6 gwiazdek.

Biblioteczka Rudej | 2017-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2017

Jak zwykle Pani Noszczyńska mnie nie zawiodła.Tamara,główna bohaterka to typowa singielka,która pnie się po ścieżkach kariery zawodowej. To osoba przywiazujaca ogromną wagę do swojego wyglądu. Wszystko do czasu aż spotyka na swojej drodze kolegę z liceum,który zakochany był bez wzajemności.
Bardzo mi się podobało stwierdzenie,że nie wszyscy musimy wyglądać jak z okładek kolorowych czasopism. W dzisiejszych czasach kiedy wygląd zewnętrzny jest numerem jeden to dość kontrowersyjne stwierdzenie,ale ja osobiście mam wrażenie,że większość kobiet po zabiegach chirurgii plastycznej wygląda....tak samo. Jasne,że wszystko jest dla ludzi,ale należy zachować jakiś umiar,nie należy przesadzić w drugą stronę kiedy twarz przypomina maskę.

zolzowata_franca | 2015-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2015

Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Tamara, ambitna, pochodząca z małej miejscowości. Tamara ma wielkie plany, wyjeżdża zatem na studia do dużego miasta, zdobywa swoją wymarzoną pracę, wtapia się w wielkomiejskie życie, zapominając kim jest naprawdę. Uważa, że odpowiedni wygląd, ciuchy, okażą się przepustką do marzeń. Mimo, że jest pewna siebie, jest też kompletnie zagubiona. Tamara jest bardzo pracowita, dzięki temu wspina się po szczeblach kariery, pracując w fabryce czekolady. Niestety praca to nie wszystko, a w życiu prywatnym nie układa się najlepiej, rozstaje się ze swoim partnerem. Przyjaciółki Tamary, bardzo podobne do niej samej, singielki, myślące podobnymi kategoriami, znajdują sobie jednak partnerów, a nasza bohaterka jest sama. Idealny świat okazuje się nie mieć z idealnością nic wspólnego, czy uda jej się w końcu stworzyć silny i trwały związek?

Danuta Noszczyńska ukazuje nam, jak bardzo zmieniają się w życiu priorytety, jak niebezpiecznie potrafi nas zmienić...

Tym razem nie zaklikało między nami. Autorka niby ta sama, która dała życie świetnej "Harpii", jest typowa dla niej ironia i żartobliwe spojrzenie na dzisiejsze relacje międzyludzkie, a jednak główna bohaterka przedstawiona w taki sposób, że z żadnej strony nie umiałam spojrzeć na nią łaskawym okiem. Skoro Tamary było najwięcej w książce i to ona, przede wszystkim, wywarła na mnie niekorzystne wrażenie, to trudno ocenić mi lekturę bardziej pozytywnie. Poza tym reszta bohaterów też nie przekonała mnie do siebie. Dość płasko zarysowują się na tle.. no właśnie, z tym tłem też jest problem. Brakło mi w tym przypadku mocnego argumentu do stworzenia fabuły, co daje wrażenie, że treść jest o wszystkim i o niczym. Do tego dialogi, takie jałowe. Prowadzone w temacie, czasem i z przekąsem, ale częściej w formie przynudnawych gadek koleżanek niż pobudzające do uśmiechu czy zastanowienia wymiany zdań. I jeszcze wszystko, aż nadto, kręci się wokół wyglądu uczestników opowieści. Oczywiście, jest...

DomowaKsięgarnia | 2015-10-23

Najnowsza powieść Danuty Noszczyńskiej Farbowana blondynka to trafny zapis obserwacji, jak zmienia się człowiek w trakcie dążenia do realizacji swoich marzeń. I tego, jak zmienia się pod wpływem odniesionego sukcesu.

To również książka o tym, że dążąc do spełnienia marzeń zapominany o tym, co tak naprawdę jest nam w życiu potrzebne do osiągnięcia stanu spełnienia i samozadowolenia.

Główną bohaterką powieści jest trzydziestoletnia Tamara. Dziewczyna z małego miasteczka, która zawsze miała wielkie plany na życie. Dlatego wyjeżdża do wielkiego miasta na studia. Rozwija się i kształci. Zdobywa pracę marzeń, w której realizuje się z wielkim zapałem. Powoli i niezauważalnie dla siebie samej zmienia się w przedstawicielkę wielkiego miasta, która zarabia pieniądze, świetnie się prezentuje, mieszka w pięknym mieszkaniu i jest bardzo „glamour”.Tamara jest osobą twardo stąpającą po ziemi. W pracy zawodowej osiąga kolejne szczeble kariery. W życiu prywatnym wciąż szuka stabilizacji.

Danuta...

BaSiUlA | 2015-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2015

Na pewno lekka, przyjemna i dość szybko się czyta. Ukazuje pewien odsetek współczesnych kobiet. Nic zaskakującego, prawdy oczywiste.

Magdalena | 2015-10-23

Danuta Noszczyńska już trzykrotnie została wyróżniona na Festiwalu Literatury Kobiecej "Pióro i Pazur" w Siedlcach. Trzecią nagrodę otrzymała wcale nie tak dawno, bo zaledwie kilka dni temu. Nie czytałam "Harpii" ani żadnej innej spośród nagrodzonych powieści. Dotychczas było mi nie po drodze z twórczością Danuty Noszczyńskiej, zapowiedzi nie intrygowały mnie na tyle, by znaleźć czas i miejsce w swojej biblioteczce. Spróbowałam, poznałam i... No właśnie, jak wyszło i dlaczego właśnie tak?

Tamara podchodzi z prowincji. Wyjechała z rodzinnego domu, by odnieść sukces. Właśnie otrzymała awans, zrobiła sobie usta, przefarbowała włosy. A że facet właśnie odszedł do innej? Mały szczegół! Tamara z nieukrywaną zazdrością obserwuje kobietę, która pracuje w biurowcu po drugiej stronie ulicy. Jest piękna, doskonale ubrana, na dobrym stanowisku. Tamara chciałaby być na jej miejscu. Czy aby na pewno? Młoda kobieta jest przekonana, że dobry wygląd jest przepustką do lepszego świata. W tych...