Opposition

Szkoda trochę, że już koniec, ale świetnie się czytało i nie zawiodłam się
Polecam

Szkoda trochę, że już koniec, ale świetnie się czytało i nie zawiodłam się
Polecam

Ostatnia część trzyma poziom poprzednich. Dobrze się ją czytało i ogólnie uważam, że cała seria Lux jest godna polecenia. Jest to młodzieżówka bez dwóch zdań, ale czas z nią spędzony na pewno nie będzie stracony 😉

Przyznam, że zakończenie było najlepsze w całej tej serii. Chociaż nie wiem, czy to nie radość, że ta średniej klasy lektura wreszcie się kończy.
Ale wreszcie miałam trochę dobrze opisanej akcji, kilku ciekawych bohaterów i trochę emocji. Samo zakończenie inwazji nie należało do najbardziej rozbudowanych, ale mogło być znacznie gorzej. No i uroczy epilog.
Czytało się to wszystko dość miło i szybko. Całość sagi umieściłabym na półce razem z tak kochanym przez Katy Zmierzchem. Nie będę bardzo tęsknić, ale też nie był to stracony czas.

Czytało się to...

Ach, jak ja się świetnie bawiłam przy tej książce! Ba, jak ja się świetnie bawiłam przy każdej książce z tej serii!
To już ostatni tom przygód Katy i Daemona i muszę przyznać, że jest mi strasznie przykro, że to już koniec tej cudownej sagi. Autorka @jennifer_l_armentrout
chwyciła mnie za serce od pierwszych stron i zapałałam miłością do tej serii już od "Obsydianu".
Książka wciąga od pierwszych stron, bo sama akcja zaczyna się z grubej rury już w drugim rozdziale. Przez to naprawdę ciężko oderwać się od lektury, a sam fakt, że każdy rozdział kończył się tak, by od razu zaczynać następny to czytałam ją w każdej wolnej chwili. Wracałam do niej myślami. To jest właśnie kwintesencja dobrze napisanej książki.
Jedyne do czego mogłabym się doczepić to samo zakończenie. Wydaje mi się, że troszkę było napisane na szybko, akcja pędziła i czegoś mi zabrakło, czuję przez to niedosyt. Ale z racji tego jak przyjemnie spędziłam czas to muszę to chyba wybaczyć. No i literówki 😏.
Bardzo podobała mi się postać Katy i jej przemiana względem poprzednich części, stała się silną kobietą, która dla bliskich zrobi wszystko, która nie boi się poświęceń, która jest skłonna zrobić naprawdę wiele, aby chronić najbliższych. Byłam pełna podziwu za to, co miało wydarzyć się w rozdziałach z Lotho i czytałam je z zapartym tchem.
No i jestem zakochana w Daemonie, nie mogło być inaczej. Jego więź z Katy, jego uczucia względem niej i zachowanie to istny majstersztyk. Chwytało mnie za serce, kiedy widziałam, że zrobiłby dla niej dosłownie wszystko. No i umówmy się, kiedy ktoś nazywa Cię "Kotkiem" to jest u mnie kupiony 😍.
Polecam każdemu całą tę serię, zarówno młodszym jak i starszym czytelnikom, są to książki idealne na zastój, w każdej części dzieje się sporo i nie sposób się od niej oderwać. Kiedyś jeszcze na pewno wrócę do niej, bo już zaczynam tęsknić za bohaterami!

Uważam, że jednak z lepszych części tej serii. Od początku do końca coś się działo, niektóre rzeczy mnie zaskoczył. Dobrze zakończona seria.

"...naj­pięk­niej­si lu­dzie to tacy, któ­rych pięk­no jest ukry­te w środ­ku i nie są oni tego świa­do­mi".

"Sy­tu­acja nie była łatwa, a przy­szłość cza­sem wy­da­wa­ła się nie­pew­na, ale w życiu nie cho­dzi­ło o to, by było łatwo".

▪️Tytuł: Opposition. Tom 5
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia @wydawnictwohype
▪️Premiera: 27.07.2022 r.
▪️▪️▪️
(Współpraca reklamowa @wydawnictwofilia)
▪️▪️▪️

"Opposition" czyli ostatnia część serii Lux w której wszystko się rozstrzygnie, a odróżnienie wroga od przyjaciela stanie się wręcz niemożliwe. Świat wokół naszych bohaterów zacznie się walić a cena za uratowanie przyjaciół i ludzkości może okazać się bardzo wysoka...😟

Ojojojoj co tam się wydarzyło 😱 chciałoby się powiedzieć, że świat stanął na głowie a rasa ludzka w szczególności została zagrożona ⚡ jeżeli ktoś zna powiedzenie "wróg mojego wroga, jest moim przyjacielem" to cóż... w pewnym sensie znajdzie ono odzwierciedlenie w tej historii.

Bohaterowie będą musieli podjąć ciężkie decyzje co do sojuszy jakie powinni zawrzeć ale również co do tego po której stronie stanąć aby uchronić siebie i sobie najbliższych nawet gdyby miało się to odbyć kosztem ich zdrady...

Niestety, nie obędzie się bez strat oraz rozdzierającego bólu serca...💔 można powiedzieć, że podczas czytania powyższego tytułu będziemy wraz z bohaterami toczyć ciągłą walkę o przetrwanie i znajdziemy się na wielkim polu bitwy. Będziemy musieli także lawirować pomiędzy wrogami i umiejętnie dobierać osoby z którymi można będzie się "układać".

Tak, zdecydowanie ta część również zrobiła na nas wrażenie chociaż chyba naszymi faworytami będą trzy poprzednie 😁 Tutaj nasi ulubieńcy będą musieli postawić wszystko na jedną kartę i niejednokrotnie zaryzykować. Jednak podobno prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Tylko czy aby na pewno WSZYSTKO? 🤔 czy Daemon i Kat mają w stosunku do siebie na tyle zaufania aby przetrwać mimo iż w ich związek mogą zacząć ingerować osoby trzecie? Jedno jest pewne: będzie się działo, a niektóre sceny ich zbliżeń spowodują, że to jak wielkim uczuciem się darzą czytelnik poczuje ze wzmożoną mocą. Nie martwcie się jednak 😉 nie znajdziecie w nich nic niestosownego w związku z czym starsi nastolatkowie mogą spokojnie po tą serię sięgnąć 😊 wszystko opisane delikatnie, ze smakiem i bez szczegółów, które mogłyby kogoś zgorszyć czy zdemoralizować 😉

Podsumowując uważamy, że cała seria "Lux" to książki zdecydowanie godne polecenia. Podzielone na 6 tomów można spokojnie uznać, że pierwsze to wprowadzenie, kolejne rozwinięcie no i oczywiście zakończenie zrobione z przytupem. Będzie to burzliwa, pełna niebezpieczeństw, zwrotów akcji ale także i uroczych sytuacji a nawet tych zabawnych, pełnych uśmiechu oraz... odrobinę gorętszych historia dwojga młodych ludzi a także paczki ich przyjaciół. Każde z nich będzie musiało niejednokrotnie podejmować trudne decyzje od których zależeć będzie ich dalsza przyszłość. Przyszłość, która zostanie postawiona pod znakiem zapytania... polecamy! 😍

Wydawnictwo FILIA Wydawnictwo HYPE bardzo dziękujemy za egzemplarz i współpracę 😊🖤❤️

Książka dostępna na stronie:

▪️Tytuł: Opposition. Tom 5
▪️Seria: Lux
▪️Autor: Jennifer L. Armentrout @jennifer_l_armentrout
▪️Wydawnictwo: Filia @wydawnictwofilia...

Dosłownie się popłakałam gdy zrozumiałam że to koniec. Ta seria była super i bardzo się cieszę że mogłam przeczytać.całą.

edycja limitowana, uff tu było tylko kilka przejęzyczeń w porównaniu do części poprzedniej. Fajne zakończenie serii, choc jest mały niedosyt po kilku ostatnich stronach. Takie zakończenie od niechcenia.

Początek świetny ale zakończenie jakoś za szybko się rozwiązało :)

Początek świetny ale zakończenie jakoś za szybko się rozwiązało :)