W co się bawić?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
piosenka, ballada, satyra, kabaret dudek
muzyka
Łukasz

Zbiór tekstów piosenek Wojciecha Młynarskiego z ilustracjami Jerzego Dudy-Gracza.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Łukasz | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Pierwsze piosenki pana Wojciecha Młynarskiego poznałem gdzieś w połowie lat osiemdziesiątych, pacholęciem będąc, z ekranu i głośnika czarno-białego telewizora Neptun 413. Na próbnej maturze z języka polskiego cytowałem w całości "Balladę o trzech trubadurach", ale dopiero w czasach studenckich, studiując zupełnie inną dziedzinę, pochyliłem się nad tymi piosenkami na poważnie. I od tamtego czasu towarzyszą mi stale. Parafrazując tytuł jednej z nich - to "piosenki, z którymi się żyje".
W tomiku "W co się bawić" znajdziemy teksty piosenek napisane w latach 1963 - 1980, niby odległe a jednak wiele z nich jest wciąż aktualnych. Kto chce się przekonać - niech wczyta się i wsłucha chociażby w słowa "A wójta się nie bójta".
Mój mały osobisty bonus, który uprzyjemniał lekturę i być może i innym czytelnikom się przytrafi - po przeczytaniu kilku linijek kolejnego tekstu często w głowie zaczynała grać odpowiednia melodia i słyszałem głos wspaniałych wykonawców, obok samego Autora byli to...