Sprostowanie

2015-10-07
2015-10-07
Paweł Korombel
Paweł Korombel

Oj, jak wielka może być pomyłka i boleśnie nietrafiony komentarz podczas oglądania pewnych zdjęć nie wiedząc co tak naprawdę kryje się za momentem kiedy je robiono. Kim byli i co tak naprawdę czuły osoby, które je robiły jak i osoby na nich widniejące...
Pewnego dnia podrzucona zostaje tajemnicza książka, czytając zdajesz sobie sprawę, że czytasz w niej o wydarzeniach ze swojego życia i że to ty jesteś bohaterką....super się czyta i tyle zwrotów akcji i zmyłek w trakcie💙

Bardzo spoko

Bardzo spoko

Cóż.. Znów padłam ofiarą własnych wyborów książkowych. Chciałam jedynie prostą, niewymagającą lekturę na zabicie czasu.

"Sprostowanie" niestety nie spełniło moich oczekiwań. Czytałam wiele książek napisanych zbyt prostym językiem, ale ta znalazła się w czołówce najgorzej napisanych książek. Nie wiem czy to wina autorki czy tłumaczenia, ale treść jest bardzo chaotyczna, niektóre zdania nie mają sensu, czytając mialam wrażenie "potykania" się o wyrazy, których nie powinno być w danym miejscu w takiej formie itp.

Autorka pomysł może i miała dobry, ale nie potrafiła zamienić go w opowieść i przelać na papier. Standardowo historia rozwleczona jest do granic możliwości. "Przyszłam, poszłam, wzielam"oraz mnóstwo bezsensownych rozmyślań, z których nic nie wynika. Bohaterowie nie mają za grosz charakteru. Emeryt myśli i wypowiada się podobnie jak 25-latek. Właściwie jedyna różnica między nimi jest taka, że ten młodszy używa czasem słów: kurna i lasencja.

To co mnie uderzyło w tej powieści to relacje między bohaterami. Jestem w stanie przymknąć oko na wiele rzeczy, ale żeby ludzie żyjący ze sobą od wielu lat, nie potrafili ze sobą ROZMAWIAĆ??? Przez większość czasu robią jakieś podchody, obrażają się albo nie chcą na siebie patrzeć. SERIO? Po tylu latach bliska osoba nie zasługuje na możliwość ustosunkowania się do sytuacji? No ale gdyby była rozmowa to nie byłoby tej książki.

Nie polecam

Dziwna książka, ale wrócę aby sprostować.

Dziwna książka, ale wrócę aby sprostować.

Do samego końca nie spodziewałam się takiego obrotu spraw. Na prawdę satysfakcjonująca książka.

Książka o niszczącej sile sekretów, o złudzeniach, które często bierzemy za prawdę, o rozczarowaniach i goryczy, ale także o tym, że pozbywszy się tego wszystkiego, zyskujemy wolność i możemy zacząć wszystko od nowa. Bardzo dobra książka. Z niecierpliwością czekam na jej ekranizację z Cate Blanchett w roli Catherine Ravenscroft.

Książka jest dobra., nie super, ale dobra.
Fajnie rozpracowane postacie i ich pionku wodzenia, przeżycia.
Książka Dobrze ukazuje jak można się zatracić, jak żle ocenić, jakie złe wnioski wysunąć nie znając historii, prawdy.
Jak nasza wyobraźnia i przypuszczenia mogą być mylne i jak bardzo mogą zranić drugiego człowieka.
Ta pozycja daje do myślenia… może kiedyś każdy z nas zanim osądzi zapozna się z prawdą i zechce poznać historie drugiej osoby.

Książka jest dobra., nie super, ale dobra.
Fajnie rozpracowane postacie i ich pionku wodzenia, przeżycia.
Ta pozycja daje do myślenia… może kiedyś każdy z...

Książka daje do myślenia, jest ciekawa i nie jest tak oczywista jak się wydaje. Polecam

Początek książki trochę nudnawy. Ciągnące się opisy. Ale myslę, że to miało na celu lepiej poznać bohaterów. Glówną bohaterkę poznajemy w różnych latach jej życia. Ona jak i inne osoby z jej otoczenia pod względem psychologicznym są rozpracowane w szczegółach. Każdego poznajemy osobno, jego zachowanie, motywy którymi się kierował. Ciekawe jest to ,że autorka każdą osobę ukazuje z perspektywy danej osoby i wiedzy innych osób o tym człowieku. Dlatego jest to na tyle interesujące ponieważ chcemy dotrzeć do prawdy o danym bohaterze. A prawda była bardzo zaskakująca. Książka uświadamia jak można łatwo skrzywdzić drugiego człowieka, myśląc że jego prawda jest jedyna. Szybko osądzać potrafimy innych nie znając wersji drugiego człowieka.

Książka dość smutna z nie do końca cukierkowatym zakończeniem jakby się wydawało . Dla mnie dobra ta powieść.

• Audiobooki
  • Thriller/sensacja/kryminał