101 niezwykłych pomysłów na biznes

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse
barciu2004

Pomysł na biznes, który podbije rynek i przyniesie milionowe zyski, to marzenie każdej osoby rozpoczynającej własną działalność. Znalezienie takiej żyły złota nie jest jednak proste, o czym przekonali się ci, których biznesy nie wypaliły. Na początku każda idea wydaje się najlepsza, ale w trudnych realiach zbyt optymistyczne założenia są szybko weryfikowane. Jak uniknąć bolesnej porażki? Można realizować własne przedsięwzięcia, ale to najbardziej ryzykowny wariant. Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomysłów, które zostały sprawdzone na świecie. Oczywiście nie zawsze warto kopiować pomysły od A do Z, czasami trzeba je zmodyfikować oraz dostosować do lokalnych warunków rynkowych. Często wystarczą inspiracja i drobny impuls, by w głowie zakiełkowała biznesowa idea.

Książka 101 niezwykłych pomysłów na biznes jest katalogiem takich idei. Osoby z mniejszym zapasem gotówki mogą zastanowić się nad uprawą domowych grzybów czy produkcją pierścieni przypominających o ważnych sprawach. Biznesmeni ze smykałką do handlu mogą skontaktować się z producentami kajaka origami, czujnika rzeczy zagubionych czy kieszonkowej chłodziarki, by sprzedawać te produkty na polskim rynku. Kto wie, może przyjmą się u nas także koszulki imitujące mięśnie czy waga licząca kalorie? To tylko kilka propozycji wybranych z listy 101 idei opisanych w książce.

Trzeba podkreślić, że nie tylko przyszli przedsiębiorcy znajdą w tej książce coś dla siebie. Opisane w niej historie wywołają uśmiech — a czasem podziw — każdego, kto o nich poczyta. Obok poważnych biznesowych przedsięwzięć znaleźć tu można pomysły pełne humoru, o niebanalnym pochodzeniu i zastosowaniu. Wszystkie łączy kreatywność ludzi, którzy łamią stereotypy i idą pod prąd dotychczasowych schematów. Jedni dzięki temu zostali milionerami, inni zarabiają na godne życie, ale wszyscy są na swoim.

źródło opisu: onepress.pl

źródło okładki: onepress.pl

kwolska | 2015-12-29
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Inspiracje biznesów niekonwencjonalnych. Przykłady "z życia wzięte", o których nie powiedzielibyście, że funkcjonują w rzeczywistości.