Queen Song

Okładka książki Queen Song Victoria Aveyard
Okładka książki Queen Song
Victoria Aveyard Wydawnictwo: HarperTeen Cykl: Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2) fantasy, science fiction
Czerwona Królowa (tom 0.1-0.2)
Queen Song
HarperTeen
2015-09-01
2015-09-01

Miły dodatek do serii. Zastanawiałam się w jakiej kolejności zabrać się za tę serię i zdecydowałam się na chronologiczny względem wydawania oryginały (część pierwsza, opowiadania, część druga). Uważam, że dobrze zrobiłam ponieważ mimo iż wydarzenia w tym tomie dzieją się wcześniej to po pierwsze bardzo słabe jest wprowadzenie do tego świata - jeśli znasz wydarzenia z pierwszego tomu to czytasz bez problemu, ale zaczęcie od tych opowiadań może spowodować problem ze zrozumieniem. A po drugie (i ważniejsze) uważam, że lekko spoilerują pierwszy tom. Pierwsze opowiadanie jest o mace Cala - dowiadujemy się jak poznała Księcia, jak urodził się jej syn oraz jak zginęła - coś czego dowiadujemy się w pierwszej części w drugiej połowie książki, a dodatkowo poznajemy moc pewnej osoby która później odgrywa duże znaczenie i brak wiedzy co wydarzyło się w przeszłości i odkrywanie tego razem z Marą jest większym zaskoczeniem. Drugie opowiadanie uważam za lepsze od pierwszego - historia zaczyna się nie długo przed rozpoczęciem pierwszego tomu, a kończy się kilka dni po rozpoczęciu Czerwonej królowej. NIE POLECAM CZYTAĆ tego opowiadania przed pierwszym tomem ponieważ dowiadujemy się w nim rzeczy które okazują się na sam koniec pierwszego tomu i są dużym zaskoczeniem.
Dodatek uważam za słabszy od pierwszego tomu, może nie jest on niezbędny dla akcji ale rozszerza nam pogląd na świat - początki Szkarłatnej Gwardii, jej zasięgi.

Nie byłam świadoma, że fragment na końcu to skrót kolejnych tomów. Mam za sobą Czerwona Królowa i jestem okropnie zła że przeczytałam aktualnie tą krótką historię.

Początek jest przyjemny nt. matki Cala, ale później? Nie wiem po co to było i po co spoiler....

Aż straciłam ochotę na dalsze czytanie

Aż straciłam ochotę na dalsze czytanie

Całkiem spoko, nie mam zbytnio zdania na temat tej książki.

Całkiem spoko, nie mam zbytnio zdania na temat tej książki.

Przeklęta korona Victorii Aveyard to dwa opowiadania i fragment książki Królewska klatka. Nie czytałam jeszcze serii Czerwona królowa dlatego fragment Królewskiej klatki pominęłam żeby sobie nie spoilerować 🤔🤔🤔 natomiast przeczytałam opowiadania. Jedna z nich opowiada o dość krótkiej lecz intensywnej historii miłosnej, druga zaś przenosi nas w świat konspiracji i rebelii. Obie opowiadają o dwóch bardzo silnych kobiecych charakterach. Myślę że to bardzo dobry wstęp do świata Srebrnych i Czerwonych. Łatwiej mi będzie czytać Czerwoną Królową 👑 do której zabieram się niebawem. Przeklęta korona to miły dodatek do serii choć czasami trudno dostępny. Polowałam na tę książkę 📙 około miesiąca (swoją drogą takie polowania są ekscytujące😉🔥😎). Ogólnie polecam serdecznie zarówno fanom jako dodatek jak i przyszłym fanom jako początek historii.

Według mnie ciekawe fragmenty dotyczyły tylko Farley, miło było znów „spotkać się” z Shadem i zobaczyć, jak to wszystko się zaczynało. Wątek matki Cała mógłby być bardziej rozbudowany.

Liczyłam na coś więcej.

Liczyłam na coś więcej.

Dodatek zawierający między innymi prologi do wydarzeń rozgrywanych w „Czerwonej królowej”. „Pieśń królowej”, choć to bardzo krótki prolog, nad czym trochę ubolewam, w fajny sposób opisuje dzieje Coraine. Nie jest to zbyt szczegółowy opis, ale chyba to dobrze, bo pozostawia coś dla naszej wyobraźni. Podobał mi się opisy jej rodzinnego domu, brata i przyjaciółki oraz ‘schacki’ z księciem i relacji z nim. Choć szkoda, że autorka nie dodała tutaj również Królewskiej próby z Elarą, albo jej perspektywy, to i tak uważam, że jest to uroczy i ciekawy dodatek do tej serii.
„Stalowe blizny” to dodatek opisujący początki Szkarłatnej Gwardii w Norcie. Skupia się on na Farley, którą mieliśmy okazję dobrze poznać w całej serii. Poznajemy między innymi jej relacje z ojcem oraz pierwsze spotkanie z Shadem w Duszni. Relacja z Barrowem jest najciekawszym wątkiem tego dodatku. W ciekawy sposób również pokazane są kontakty Gwardii, co jest ciekawe, choć moim zdaniem zbyt szczegółowe, przez co akcja trochę się wlecze.
„Królewska klatka” (fragment) ten ‘dodatek’ jest początkiem jednej części z serii i jest moim zdaniem trochę niepotrzebny tutaj. Przypuszczam, że dodano go, jako swego rodzaju zachętę do sięgnięcia po serię, ale wątpię by ktoś sięgał po dodatek nie znając serii.
„Przeklęta korona” jest całkiem fajnym uzupełnieniem historii z „Czerwonej królowej”.

Zaczęłam serie od tej książki i dopiero pod koniec wydała mi się nawet ciekawa. Zobaczymy jak będzie z dalszymi częściami.

Daje takie 6.5 dlatego że czytałam tą książkę po kawałku, w dużych odstępach czasowych. Ale była przyjemna :)

Tylko pierwsza historia matki Cala była interesująca. Reszta bez pomysłu i wymuszona jakby koniecznie zbędny tekst autorka chciała opublikować. Jeśli fan serii nie czytał nie ma czego żałować.

• Do kupienia

Victoria Aveyard Przeklęta korona Zobacz więcej