Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
LTW
typ
papier
7.81 (37 ocen i 3 opinie)

Opis książki

Najwcześniej zachowana powieść Piaseckiego. Napisana w więzieniu na świętym Krzyżu w kwietniu 1934 r. Początkowo zatrzymana przez cenzurę więzienną z powodów politycznych, mogła ukazać się drukiem dopiero w rok po wyjściu autora na wolność. Pisząc tę powieść oparł się na przeżyciach własnych oraz kolegów z polskiego wywiadu. Opisał ich życie, pełne przygód i niebezpieczeństw. Kontynuację stanowi powieść Bogom nocy równi.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Frederik | 2014-04-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: luty 2014

Piasecki jest swietny. Choc moze dla mlodszego pokolenia, ktore nie zaznalo "urokow" socjalizmu i mechanizmow tego "wspanialego" ustroju, nieco trudny

archiwista_cyklista | 2014-03-15
Na półkach: II RP, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2011

O życiu agenta Dwójki na kresach II RP. Tyle w niej wódki, że aż starach, ale cóż. Zapewne tak wyglądało wtedy życie Piaseckiego. Kolejna powieść - pamiętnik.

Luetyk | 2013-10-01
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 29 września 2013

Uważam, że ta książka jest minimalnie "słabsza", niż "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" i lepiej najpierw przeczytać tamtą książkę, a jeśli się spodoba (w co nie wątpię), to dopiero wtedy "Piąty etap" oraz "Bogom nocy równi", które również opisują burzliwe pogranicze z perspektywy młodego agenta wywiadu.

Lutosław | 2014-03-23

218. rocznica
  • Jana Frey
    45. rocznica
    urodzin
    Pragnąłem mieć siłę,aby wdeptać ich w ziemię i zadać im wielki ból...
  • Karen Blixen
    129. rocznica
    urodzin
    Chodźmy (...) zaryzykujmy niepotrzebnie życie. Bo jeżeli życie ma jakąś wartość, to polega ona na tym, że jej nie ma. Frei lebt wer sterben kann. Wolny żyje ten, kto umie umrzeć.
  • Nick Hornby
    57. rocznica
    urodzin
    Kibice piłki nożnej rozumują w taki sposób: nasze lata, nasze jednostki czasu, zaczynają się w sierpniu i kończą w maju

Znajdź nas na Facebooku