Opracowanie przypadku w terapii dzieci i młodzieży

Tłumaczenie: Katarzyna Fijał
Seria: Psychiatria i psychoterapia
KasiaJulka

Książka praktycznie i przystępnie pokazuje, jak skonstruować użyteczne klinicznie, dynamiczne opracowanie przypadku. Uczy, w jaki sposób analizować czynniki biologiczne, psychologiczne, społeczne, kulturowe, duchowe i rozwojowe, które mogą powodować problemy u pacjentów w wieku od 4. do 18. roku życia. Liczne przykłady ilustrują etapy tworzenia opracowania przypadku oraz wykorzystanie go do zaplanowania skutecznej, zindywidualizowanej terapii. Szczególną uwagę autorka poświęciła sposobom pokonywania najczęstszych trudności występujących na tym etapie terapii.

Książka jest cennym źródłem wiedzy dla psychologów klinicznych pracujących z dziećmi i młodzieżą, opiekunów, pracowników społecznych, psychiatrów i pielęgniarzy psychiatrycznych. Omówiono w niej proces opracowania przypadku w różnych grupach wiekowych, z uwzględnieniem zróżnicowanych potrzeb przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym oraz młodzieży.

Manassis łączy ogromne doświadczenie kliniczne z zaangażowaniem na rzecz opartej na dowodach praktyki psychiatrycznej. Ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla wszystkich klinicystów, którzy chcą zapewnić optymalną terapię dzieciom i ich rodzinom.
Mina K. Dulcan, MD, Department of Psychiatry, Robert and Anna H. Lurie Children's Hospital of Chicago and Northwestern University Feinberg School of Medicine

Ten kompleksowy i profesjonalny podręcznik zawiera wykresy, diagramy i opisy przypadków, które pomogą zarówno doświadczonym, jak i początkującym klinicystom stworzyć właściwe opracowanie przypadku.
Robert D. Friedberg, PhD, dyrektor i wykładowca Center for the Study and Treatment of Arraous Youth, Pało Alto University

Autorka omawia:
Zalety opracowania przypadku oraz podstawowe założenia koncepcyjne
Pozyskiwanie istotnych informacji. Kluczowe strategie stosowane podczas oceny
Biologiczne aspekty opracowania przypadku Psychologiczne aspekty opracowania przypadku
Społeczne aspekty opracowania przypadku
Aspekty duchowe i kulturowe w opracowaniu przypadku
Proces opracowania przypadku oraz ogólne uwagi dotyczące przedszkolaków
Opracowanie przypadku u dzieci w wieku szkolnym
Opracowanie przypadku u młodzieży
Prezentacja wniosków z opracowania przypadku i implikacje dla terapii
Zastosowanie opracowania przypadku do tworzenia planu terapii
Trudności związane z opracowaniem przypadku i monitorowanie postępu

źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2593,strona,...(?)

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2593,strona,...»

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!