Jesień na Kercelaku

Cykl: Wiech - opowiadania przedwojenne (tom 14)
Wydawnictwo: Vis-á-Vis/Etiuda
literatura piękna
Marcin

"Jesień na Kercelaku" to XIV. już i jeden z ostatnich tomów serii, a w zasadzie jedynego pełnego zbioru, opowiadań przedwojennych WIECHA. Poza zamieszczanymi w gazecie "Dobry Wieczór! Kurier Czerwony"opowiadaniami i relacjami sądowymi od 1934 roku rozpoczął S. Wiechecki publikować tam także reportaże. Choć często niewiele się różnią od typowych 'wiechowskich" opowiadań, to jednak dla jakiejś przyczyny autor je jednak odróżniał. Ukazywały się co tydzień, w niedzielnych numerach dziennika. I jak to zwykle u Wiecha - Przedwojenna jakość!

źródło opisu: http://www.etiuda.net/

źródło okładki: http://www.etiuda.net/

PiotrC | 2017-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Klasa sama w sobie.

Marcin | 2015-09-21

Cóż mam powiedzieć po prostu mam sentyment do Wiecha i każda jego książka zasługuje na maksa. Jak zwykle zbiór krótkich felietonów o życiu Warszawy z jej charakterystyczną gwarą. Idealny przerywnik podczas czytania jakichś poważniejszych dzieł :)