Angielska przyjaciółka

Wydawnictwo: WeGirls
9 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
arutkowska

„Angielska przyjaciółka” – pierwsza książka z serii „Przyjaciółki z podróży”, w której mali czytelnicy poznają inne kraje i kultury oraz postaci słynnych kobiet z czasów gdy były jeszcze małymi dziewczynkami i ich pasje dopiero się kształtowały. Powieść „Angielska przyjaciółka” to zabawny przewodnik po atrakcjach Londynu i zarazem historia niezwykłej przyjaźni. Bohaterka przenosi się w czasie i spotyka Mary Anning, pierwszą brytyjską paleontolog, która w wieku 10-u lat odkryła szkielet ichtiozaura. Doskonała do samodzielnego czytania lub do czytania z rodzicem.

Marzysz o dalekich podróżach? A chciałabyś udać się w podróż w przeszłość? Chciałabyś spotkać niezwykłą dziewczynkę w swoim wieku i poznać jej niesamowite odkrycia, które zdumiały największych naukowców? Angielska przyjaciółka pokaże Ci zaginiony świat morskich stworzeń i opowie Ci poruszającą historię swojego życia.
Najwspanialsza podróż to ta, która zbliża nas do innych ludzi, uczy rozumieć różnice i dzielić marzenia!

Seria książek „PRZYJACIÓŁKI Z PODRÓŻY” pozwala poznać obce kraje i inne kultury. Prezentuje postacie słynnych kobiet w momencie kiedy były dziewczynkami i ich pasje lub zainteresowania dopiero zaczynały się kształtować.

Wiek 6+

źródło opisu: https://wegirls.pl/sklep/ksiazki-wegirls/angielska-przyjaciolka/

źródło okładki: https://wegirls.pl/sklep/ksiazki-wegirls/angielska-przyjaciolka/

arutkowska | 2015-08-28

Moja 10-letnia córka po przeczytaniu tej książki zafascyowała się postacią Mary Anning i chciała wszystko o niej wiedzieć:) To znaczy, że jej się podobała!