Utalentowany pan Montague

Tłumaczenie: Anna Pajek
Cykl: Barnaby Adair (tom 2)
Wydawnictwo: BIS
gosiurka

Montague poświęca cały swój czas, żeby zarządzać finansami londyńskiej elity i płaci za to wysoką cenę, wyrzekając się posiadania własnej rodziny. Lecz gdy czarująca panna Violet Matcham zwraca się do niego o pomoc, Montague napotka nowe, ekscytujące wyzwanie - zawodowe, a wkrótce także prywatne. Violet, dama do towarzystwa starzejącej się lady Halstead, prosi Montague'a, by pomógł jej chlebodawczyni sprawdzić stan rodzinnych finansów. Wkrótce starsza pani zostaje zamordowana, a Montague i Violet, starają się zdemaskować sprytnego, zabijającego z zimną krwią mordercę, podkradającego się wciąż bliżej i bliżej. Czy odkryją szokującą prawdę, zanim będzie za późno, i czy uda im się wykorzystać szansę na miłość i trwały związek?

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl

Lemma | 2018-10-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 12 października 2018

Straszne pierdoły, ale chce się znać koniec, więc się czyta i wkurza, że marnuje czas.

Agnieszka | 2018-08-02

Całkiem fajna, nie była jakaś wybitna, ale dość szybką ją przeczytałam i zdecydowanie polubiłam pana Montague'a.

Goldie | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Ciekawa, aczkolwiek więcej w niej kryminału (zamordowano najpierw starszą panią, a potem dwie kolejne osoby) i śledztwa z tym powiązanego, niż samego romansu. Zresztą romans między głównymi bohaterami dzieje się tak trochę obok, mimochodem, ale przyjemnie. W fabule uczestniczą również postaci z innych książek tej autorki (dwie pary małżeńskie wspierające śledztwo). Sama fabuła wciąga i przyjemnie się czyta, aczkolwiek warto nie nastawiać się tylko na romantyczne sceny i uwzględnić elementy kryminału oraz sporą ilość bohaterów tej książki.

Montgomerry | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

eriatarka | 2015-11-29
Przeczytana: 28 listopada 2015

Na samym początku należy zaznaczyć, że pozycja ta romansem nie jest. Można ją raczej sklasyfikować jako kiepski kryminał z bezbarwnym wątkiem romantycznym w tle, który w zasadzie jest tak pobieżnie zarysowany, że prawie go nie ma.

Trzydziestoczteroletnia Violet, dama do towarzystwa i wciąż panna, zostaje uwikłana w morderstwa i malwersacje finansowe. Jest bohaterką pozbawioną jakichkolwiek bardziej wyrazistych cech. Przez całą książkę czekałam na jakiś przełomowy moment, w którym autorka ukaże jej charakter, jednak nic takiego nie miało miejsca.

Pan Montague natomiast to stary kawaler, skupiony przez większość swojego życia wyłącznie na pracy. Poza inteligencją, błyskotliwym umysłem i cechami prawdziwego, nieco nudnego, dżentelmena, nie reprezentuje sobą nic więcej. Podobnie jak Violet, jest po prostu bezbarwny.

Jeśli książka zakwalifikowana jest jako romans, do tego historyczny, to spodziewam się, że akcja będzie chociaż w jakiejś mierze zahaczać o uczucia rodzące się między...

AnnaJudd | 2015-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2015

Co mogę napisać? Uwielbiam książki tej autorki, ale tak nudnych bohaterów na kartach tej powieści jeszcze nie spotkałam. Aż mi się nie chce pisać na ich temat. Całą sytuację ratują nie, co bohaterowie poprzedniej części i było by to na tyle. :/