100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków

Okładka książki 100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków Yves Boulvin
Okładka książki 100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków
Yves Boulvin Wydawnictwo: Wydawnictwo Święty Wojciech poradniki
poradniki
Wydawnictwo Święty Wojciech
2015-08-26
2015-08-26
Anna Kocot

Szczerze mówiąc nie rozumiem tak wysokiej oceny tej książki. Książka opisuje tytułowe 100 lęków, zbyt pobieżnie traktując jednak drogi do ich pokonania. Książka na zasadzie " boisz się ( tu wstawić dowolny lęk),zaufaj wyższej sile a wszystko będzie dobrze". Nie mam nic do przesłania tej książki, dla osób głęboko wierzących będzie to na pewno dobra pozycja. Mi zabrakło głębszego, bardziej psychologicznego podejścia. Nie podobała mi się.

Lęk to straszne uczucie które często odczuwamy. Czasami są to uzasadnione uczucia, lecz często są one zakorzenione gdzieś głęboko w nas, zupełnie nie uzasadnione...
Cała recenzja dostępna na:

Cała recenzja dostępna na:

Bardzo podoba mi się anegdota krążąca po grupach coachingowych, rozwojowych, marketingowych o wykładowcy psychologii i szklance wody, która wydaje się lekka, ale gdybyśmy mieli trzymać ją długo stałaby się uciążliwa. Przesłanie jest takie, że nawet małe problemy mogą urastać do rangi katastrof. Ich źródłem często są lęki, brak wiary w siebie, codzienna rutyna. Często wpajali nam je najbliżsi obdarowując swoimi zmartwieniami i sztucznymi problemami, media przekazujące drastyczne informacje, osobiste przeżycia Podatni na nie są wszyscy bez względu na wiek czy płeć. Szczęśliwe życie to brak nawet takich małych zmartwień lub umiejętność uwalniania się od nich. Yves Boulvin w swojej publikacji „100 gróg do uwolnienia się od swoich lęków” przytacza nam 100 najpopularniejszych lęków oraz wyjaśnia, dlaczego i jak się ich pozbyć. Wielki problem po umiejscowieniu go w konkretnym miejscu, powiązaniu z wydarzeniami, wytłumaczeniu jaki mają faktyczny wpływ na nasze życie. Uwalnianie się od nich nie jest sprawą łatwą. Wymaga cierpliwości, determinacji wytrwałości. Ćwiczenia zaproponowane przez Yvesa Boulvina mogą być początkiem codziennego uwalniania się od zbędnego ciężaru, jakim są lęki.
Publikację polecam wszystkim borykającym się z jakimikolwiek zmartwieniami. Nie ważne jest czy to jest lęk przez chorobą, nową znajomością, miłością, przyszłością. Razem z autorem możemy odkryć swoje słabości i się ich pozbyć.

Takie narzędzie terapeutyczne dla każdej zagubionej duszyczki. Autor przedstawił w tej niewielkiej publikacji aż 100 lęków. Każdy rozdzialik zawiera opis lęku z perspektywy osoby przeżywającej lęk, oraz zneutralizowanie tego lęku w postaci opisu bardziej zdystansowanego. Przejście między tymi opisami jest płynne. Przypomina trochę morską falę, która najpierw jest gwałtowna i niebezpieczna, by zamienić się w łagodną i spokojną, gdy dopływa do brzegu plaży.

Nie oszukujmy się, każdy ma jakieś lęki, a więc każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie. Choć wątpliwe jest to, że życie bez żadnego lęku jest możliwe, na pewno można nad nim w jakimś stopniu zapanować. W tym jest pociecha dla wszystkich zalęknionych!

Ta książka na pewno zagości na stałe na mojej półce i będę po nią sięgać w sytuacjach stresowych, naprawdę warto. Tym, którzy lubią śmiać się ze swoich lęków i z psychoanalizy polecam film Woody'ego Allena "Zellig". ;)

wwww.czytamirecenzuje.blogspot.com

Każdy z nas odczuwa jakieś lęki. Czasem są one zakorzenione w nas od dzieciństwa, a czasem związane są z przeżytymi urazami, informacjami medialnymi, które często akcentują negatywne wydarzenia.
Yves Boulvin- psycholog i terapeuta, a także od 40 lat akompaniator (w tzw. metodzie towarzyszenia osoba wspierająca, doradca) w swojej książce pt.,,100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków" opisuje sto najczęściej spotykanych lęków, pomaga je sobie uzmysłowić, nazwać i umiejscowić. Wskazuje również jakie ćwiczenia pozwolą stopniowo od tych lęków się uwolnić.
Przemiana wymaga czasu i stopniowania ćwiczeń, ale jeśli podejdzie się do tego realnie i systematycznie efekty będą szybko widoczne.

Jeśli ktoś ma lęki związane np. z odrzuceniem, krytyką, wychodzeniem do ludzi, odpowiedzialnością, przyszłością, samotnością, egzaminami, wypadkiem, śmiercią, życiem, bezrobociem, porodem, porażką...i innymi, to warto sięgnąć po ten poradnik.

Dodam, że jest on bardzo starannie i ładnie wydany. Na bardzo dobrym jakościowo papierze i w refleksyjnej szacie graficznej. Przyjemnie wziąć go do rąk i czytać po kolei, jeśli ktoś jest zainteresowany psychologią albo na wyrywki znajdując tylko te lęki, które akurat nas dotyczą.

• 2016
  • +
  • Bógbooki
  • Poradniki/psychologia
  • Poradniki/ styl życia
  • Moja biblioteczka
  • 000 Nie chcę czytać, ale zbieram

Dodaj cytat z książki 100 dróg do uwolnienia się od swoich lęków