Podstawy psychofarmakologii. Teoria i praktyka. Tom III

Tłumaczenie: Karol lek. Grabowski
Wydawnictwo: Via Medica
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Stahl's Essential Psychopharmacology. Neuroscientific. Basis and Practical Application
zdrowie, medycyna
PannaAnna

PannaAnna | 2015-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2015

Ta część , nota bene ,świetnego podręcznika podstaw neuro-psyco-farmakologii jest słabsza. Z dwóch powodów- raz ,że układ serotoninergiczny , noradrenergiczny w mózgu jest bardziej rozproszony, polireceptorowy i wzajemnie się regulujący to trudniej o przejrzystość i jasne konkluzje jak w przypadku układu dopaminergicznego i podstaw psychofarmakologii schizofrenii, to po drugie- ilość odnośników do poprzednich części , rozdziałów utrudnia zrozumienie i wymusza czytanie wszystkic części, nie można po prostu wziąć część dotyczącą zaburzeń depresyjnych, dwubiegunowych by podążać za zawiłościami tematu.
Im plus są oczywiście na końcu algorytmy - tzw apteka objawów, augmentacji w zależności od objawów rezydualnych