Światło z ziemi. Opowieść o Ignacym Łukasiewiczu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Lubczyk

Zbeletryzowana powieść dla dzieci i młodzieży o życiu Ignacego Łukasiewicza, dzieciństwie, młodości, studiach, badaniach, wynalezieniu lampy naftowej, budowie destylarni, "pracy organicznej", ale i udziale w powstaniu galicyjskim i pomocy uciekinierom walczącym w powstaniu styczniowym. Barwne opisy wydarzeń historycznych, stosunków panujących w ówczesnej Galicji oraz historii rodzimego...

Barwne opisy wydarzeń historycznych, stosunków panujących w ówczesnej Galicji oraz historii rodzimego przemysłu naftowego.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

ratr | 2018-02-08
Przeczytana: grudzień 2017

Książkę zauważyłem dość w nietypowy sposób. Szkolna biblioteka chciała się jej pozbyć kładąc na stoliczku "Do wzięcia". Byłem jeszcze dzieckiem i bardzo spodobała mi się... okładka. Nie czytając opisu zabrałem książkę. Początkowo miałem w planach ją przeczytać, z czasem - zapomniałem. Książkę znalazłem w swojej małej biblioteczce sprzątając i uznałem, że trzeba ją przeczytać.
Książka jest napisana w łatwym języku do zrozumienia, opowiada o życiu wielkiego polskiego odkrywcy - Łukasiewiczu. Co prawd, można zauważyć nutkę komunistycznego języka (widać, że cenzura nie próżnowała), ale jego udział w książce jest raczej niewielki. Kompletnie nie rozumiem, dlaczego biblioteka chciała jej się pozbyć. Uważam, że ta książka świetnie edukowałaby polską młodzież w szkołach.