„Muzeum, którego nie ma” : feniksowa opowieść bibliograficzna o Muzeum Śląskim z lat 1924–1939

Wydawnictwo: Biblioteka Śląska
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Anita

Publikacja rekonstruująca historię Muzeum Śląskiego (od 1924 r.) i jego siedziby, budowanej w latach 1936–1939, a rozebranej – decyzją władz niemieckich – w okresie II wojny światowej. Bibliografia obejmuje lata 1924–1939 i notuje artykuły oraz wzmianki z czasopism, fragmenty wydawnictw zwartych, materiały statystyczne, dokumenty i przepisy prawne dotyczące działalności Muzeum Śląskiego oraz budowy gmachu. Opisy bibliograficzne zostały wzbogacone o ilustracje (m.in. reprodukcje doniesień prasowych oraz zdjęcia wybrane z pozycji uwzględnionych w zestawieniu.

źródło opisu: http://bs.katowice.pl

źródło okładki: http://bs.katowice.pl

Anita | 2015-08-26
Przeczytana: 26 lipca 2015

Bogate źródło informacji. Prócz zebranego materiału z lat 1924-1939 zawiera informacje zebrane do 2015 r. dotyczące nieistniejącego gmachu Muzeum Śląskiego. Jeżeli kogoś interesuje historia Katowic i katowickiej kultury okresu międzywojennego - POLECAM!